PlekTrum kasvab nii sisus kui ka vormis

Mari Hiiemäe 25. september 2009, 00:00

PlekTrum-festival on seitsme tegutsemisaasta jooksul kasvanud nii mastaabilt kui ka sisult. Võrreldes algse meelelahutusliku suunitlusega festivaliga on üritus praeguseks muutunud märksa sisulisemaks.

Kui varasematel aastatel piirdus festival peamiselt pidude ning mõningate interdistsiplinaarsete projektide korraldamisega, siis tänavune festival püüab hõlmatavaid suundumusi ka ühel või teisel moel põhjendada ning publiku kaasa mõtlema ja -rääkima panna.

Mõte on selles, et publik ei jääks lihtsalt tarbijaks, vaid saaks toimuva kommenteerimiseks ka ise sõna. Võimalusi osalemiseks on mitu - alates erinevatest õpitubadest kuni ühisaruteludeni.

Tänavune festivali mõttearendused on koondunud teemaderingi ümber, mis analüüsivad reaalse eksistentsi ning virtuaalse maailma omavahelisi suhteid.

Festival, mis on laienenud sedavõrd, et hõlmab nüüdseks pea terve linna, on laiendanud ka oma sihtgruppi. Kuigi eelkõige on üritused suunatud endiselt vanusele 18+, saavad erinevate väljundite kaudu üritustest osa ka lapsed ning pered. Samuti ka vanemaealine publik. "Keskmine PlekTrumi külastaja on õpilane või üliõpilane, kes on huvitatud video- ja VJ-kunsti, süvakultuuri ja uue meedia seostest. Aga ööülikooli näol on hõlmatud ka vanem publik ning ka lastega perele jagub programmis mitmeid üritusi," rääkis festivali pressiesindaja Dagmar Reinolt.

Peredele sobilikku tegevust pakub laupäevane kunstipäev Telliskivi loomelinnakus, kus saab joonistada, näitust vaadata ja töötubades ning VJ-koolis osaleda. Sama päeva õhtul leiab Kumu auditooriumis aset festivali üks suurprojekte AntiVJ & Principles of Geometry, mis lahtiseletatult tähendab 3D kontsertšõud, milles ühinevad 3D kino ruumiline filmipilt ning muusikaline kontsertettekanne.

Kõige rohkem publikut toob Reinolti prognoosi kohaselt kokku klubiõhtu Eesti Kunstiakadeemias, mille esinejatelistis on nimekaid tegijaid nii Eestist kui ka mujalt.

Kõik üritused, välja arvatud peod, on osavõtjatele tasuta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:04
    Otsi:

    Ava täpsem otsing