Vaidlus Mutli kaebuse üle jäi jälle pooleli

02. oktoober 2009, 07:14

Kohtuistung selle üle, kas Tallinna
abilinnapea Jaanus Mutli käis päikesereisil, jätkub reisifirma esindaja
tunnistustega.

Kohtu tehtud kirjaliku järelepärimise peale saabus reisifirmast Domina World Travel vastus, et Tallinna Farmaatsiatehase ostetud kinkekaardiga tasuti Jaanus Mutli ja Ingrid Saare 20.-27. novembrini 2007. a toimunud reisi eest Tenerifele. Lisaks tasus Mutli 20. novembril veel 10 000 krooni juurde.

Kuna aga Mutli kaitsja vandeadvokaat Urmas Ustav kinnitas jätkuvalt, et abilinnapea ei ole reisil käinud ning toimikus olevad dokumendid seda ka ei tõesta, siis jätkub istung nädala pärast, kui tunnistajapinki kutsutakse reisifirma esindaja.

Eile toimunud istungil olid tunnistajad Tallinna Farmaatsiatehase juhataja Raivo Unt ning Tallinna ettevõtlusameti juhatajast Lasnamäe Tööstuspargi nõukogu esimees Kairi Teniste.

Et Undile on esitatud süüdistus nn Ivo Parbuse kriminaalasjas, siis kasutas ta õigust vastuseid mitte anda.

Teniste sõnul pole Mutli kuidagi mõjutanud nõukogu liikmeid hääletama.

Istung jätkub 7. oktoobril kell 14.00.

Hea teada:
*07.03.2007 ostis Tallinna Farmaatsiatehas Domina World Traveli 15 000kroonise kinkekaardi ning 9. novembril tasuti sama kaardiga Mutli soojamaareisi eest.
*17.08.2006 andis ASi Lasnamäe Tööstuspark nõukogu juhatusele õiguse sõlmida Tallinna Farmaatsiatehasega hoonestusõiguse lepingu. Jaanus Mutli oli üks nõukogu liikmetest.
*"Kolme viimase vaba kinnistu hoonestusõiguse omandajad on välja valitud, lepingute sõlmimise eel peab linnavalitsus selleks nõusoleku andma. Kaks kinnistut saab hoonestusõiguse alusel koos hilisema väljaostuõigusega enda kasutusse Tallinna Farmaatsiatehase AS ning ühe OÜ Eumar Santehnika," kirjutati siis linnavalitsuse pressiteates.
*Mutli nimi tuli välja, kui kapo kontrollis seoses linnaametnik Ivo Parbuse kriminaalasjaga reisifirmades kinkekaartide ostjate reisil käinute andmeid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. October 2009, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing