ASI advokaat Sammelselja võlast: loodan, et vara pole kanditud

29. oktoober 2009, 14:05

Loodetavasti ei vasta spekulatsioonid
ettevõtja Guido Sammelselja varade kantimise kohta tõele, ütles tänasel
kohtuistungil Ambient Sound Investmentsi esindav advokaadibüroo Luiga Mody Hääl
Borenius advokaat Marti Hääl.

OÜ Ambient Sound Investments (ASI) on esitanud hagi algselt Guido Sammelseljale kuulunud OÜ Beta Systems vastu tekkinud võla väljanõudmiseks. Võla nõude suurusjärk on advokaadi sõnul kaheksa miljonit krooni. Praegu näitab äriregister, et Beta Süstems kuulub lõppomanikuna õigusbüroole M.O.B, mille omanik on Urmas Toome.

Hääl ei osanud öelda, kui tõenäoliseks ta peab nõutava raha kättesaamist. "Ma väga loodan, et kõik need varade kantimise spekulatsioonid nii lugupeetud ettevõtja puhul ei vasta tõele ja et tegelikult vastutab nende kohustuste eest, mis ta võtnud on," lisas ta.

"Kahjuks meie õigussüsteem on nii, et enne kui ma ei ole seda nõuet maksma saanud panna, ei saa ma ka väga teada, kas keegi on mu võlausaldaja õigusi rikkunud või mitte," märkis Hääl.

Kui kohus langetab 20. novembril otsuse ASI kahjuks, kas see annab põhjust ka edasi kaevata? Hääl sellega spekuleerida ei soovinud, enne kui otsus käes. "Mina olen veendunud, et meie nõue on põhjendatud ja selle tõttu ma usun, et kohus teeb õiglase otsuse, mis tähendab, et mõistab meie nõudesumma Beta Systemsilt välja," rääkis ta.

Hääle selgitusel on ASI koos Raivo Vare osalusega Sthenos Grupiga esitanud teises kohtuasjas hagi Guido Sammelselja pankroti väljakuulutamiseks. Selles on Sammelselg tänase kohtuistungi võlanõude käendaja. Sthenos Grupi ja ASI hagid on seal liidetud ühte menetlusse, ütles Hääl.

Nimetatud kohtuasja istungid on Hääle sõnul korduvalt lükatud võlgniku erinevatel taotlustel või põhjendustel edasi ja seetõttu on kohtuasi veidi umbmäärases seisus. "Väga loodame, et lähima kuu aja jooksul oleme seal jõudnud lahendini, kas Guido Sammelselja pankrot kuulutatakse välja või mitte," rääkis Hääl. Seaduse poolt kohtule ette pandud tähtaeg on tema sõnul ammu möödas, ent Hääl siiski loodab, et küsimus saab selle aastanumbri sees lõpliku selguse.

Kostjat ennast Hääle sõnul tänasel kohtuistungil kohal polnud. Kohtuniku Jaanus Saaremõtsa sekretär teatas, et Guido Sammelselg põhjendas kohtusse mitteilmumist välismaal viibimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. November 2009, 14:05
Otsi:

Ava täpsem otsing