Anne Oja • 22. november 2009 kell 21:00

Villu Reiljan ja Aivo Pärn lähevad Rävala pistiseasjas riigikohtusse

Villu Reiljani kaitsja, vandeadvokaat Aivar Pilv ütles reedel Delfile, et nad kavatsevad ringkonnakohtu otsuse riigikohtusse edasi kaevata.

Pilv märkis, et ringkonnakohtu otsus on suhteliselt pealiskaudne ja ümmargune. "Tegelikult ei vasta see kõigile apellatsioonkaebuses toodud väidetele, millega meie arvates ei ole järgitud seaduses ja riigikohtu praktikas sätestatud korda, et kohus peab kõik apellatsioonkaebuse motiivid ära märkima ja nendele vastused andma isegi siis, kui ta nendega ei nõustu," selgitas Pilv.

Harju maakohus mõistis Reiljani 19. mail süüdi 1,5 miljoni kroonise pistise küsimises ärimees Aivo Pärnalt ning talle määrati karistuseks kahe aasta ja kolme kuu pikkune vangistus kolmeaastase katseajaga. Advokaat Tarmo Sillale määrati rahalise karistusena 102 870 krooni ja ärimees Aivo Pärnale 143 440 krooni.

Pärn ütles reedel Äripäevale, et kaebab kindlasti tema 143 440kroonise rahalise karistuse jõusse jätnud ringkonnakohtu otsuse edasi.

"See oli juba ammu kindel," märkis Pärn küsimusele, kas ta on jõudnud juba kohtuotsusega tutvuda. "Kui te olete süüdi mõistetud, kuid pole midagi teinud ega saa aru, mille eest teid karistati, kas te ei kaebaks edasi?" imestas Pärn.

Hetkel kuum