Kadrin Karner • 8. detsember 2009 kell 21:00

Altkäemaksuasja kahtlustatavad peavad asja ülespuhutuks

"Süüdistusakt küll väidetavalt edastati minu advokaadile ja ma käisin ka täna (eile - toim) tema büroos, et see kätte saada, aga kahjuks see mul ei õnnestunud," rääkis Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõunikuna töötanud Parbus.

Kriminaalasjas kokkuleppele Parbus minna ei kavatse, ka ei plaani ta Keskerakonnast välja astuda. "Ma ei näe selleks hetkel põhjust," lisas Parbus.

Tallinna linnapea Edgar Savisaar on pistiseskandaali varem kättemaksuks nimetanud. Parbus ütles, et tema kättemaksust ei räägiks. "Eks ta natukene imelik tundub, kui väga suured ja olulised samalaadilised teemad vaikitakse maha ja ühtäkki ebaproportsionaalselt suurt huvi on hakatud ilmutama minu asja vastu," rääkis Parbus.

Üks süüdistatavatest, praegu töötuna kodus olev endine keskerakondlane ja Tallinna Kristiine linnaosa eksametnik Aleksander Raide leidis, et pistiseskandaal on poliitiline mäng. "Vaadake, konstruktsioon iseenesest, et üks linnaametnik annab teisele linnaametnikule kolmanda osapoole eest pistist, on ju natukene kummaline. Nii et loomulikult mina end süüdi ei tunnista," rääkis Raide.

Kohtusse läheb mees enda sõnul rahuliku tundega. "Minule olemasoleva info kohaselt - nagu on prokuratuur oletanud - ei jõua see asi kohtusse veel niipea," rääkis Raide.

Merko Ehitust, Woodyt, Metsailu ja Constancia OÜd kaitsev Leon Glikman nentis, et praegu oleks kommentaar ennatlik. "Tutvun nimetatud juriidiliste isikute kaitsjana süüdistusaktiga ja analüüs saab olema põhjalik," ütles ta.

Selle aasta 10. augustini Merko Ehituse juhatuse liige ja kuni eelmise aasta lõpuni Woody OÜ juhatuse liige olnud Tõnu Korts ütles, et on materjalid advokaadilt kätte saanud ja plaanib nendega esimesel võimalusel tutvuda. "Ennetavalt ei pea kohaseks neid aga kommenteerida," lisas ta.

Hetkel kuum