Jaana Pikalev • 11. august 2010 kell 11:38

SEB: kasv tuli madalalt võrdlusbaasilt

Teise kvartali SKP 3,5% suuruses kasvus on madala võrdlusbaasi efekti, ütles SEB panga juht Riho Unt.

"Prognoosisime selleks aastaks 2% majanduskasvu ning selles valguses ootasime aasta teises pooles positiivset majanduskasvu," rääkis Unt. Tema sõnul on jõuline kasv juba II kvartalis selles valguses väga positiivne üllatus. "Samas tuli 3,5% kasv võrreldes 2009. aasta II kvartaliga, kuhu jäi majanduskriisi madalaim punkt, seega eks siin on madala võrdlusbaasi efekti ka palju sees," nentis Unt.

Loodetavasti on punased numbrid selleks korraks minevik, märkis SEB juht. "Majandusprognoosi me muutma ei torma, jääme 2,0% peale. Kuid ka selle täitumiseks peaks SKP aasta teises pooles kasvama," lausus ta. Kolmanda ja neljanda kvartali kasv jääb umbes samale tasemele ehk 3% kanti, väljendas Unt lootust.

Majanduskasv mõjub Undi sõnul elustavalt nii klientidele kui ka seeläbi pankadele. "Minu hinnangul on uute projektide algatamise aeg kätte jõudmas – euribor jääb madalale tasemele veel mõneks ajaks ning ka pankade marginaalid on soodsamaks muutumas," tähendas ta. "Pankade poolt ma suuri takistusi ei näe, pigem vastupidi – pangad on kriisiga palju raha kaotanud ja soov seda uue äritegevusega tagasi teenida on olemas," lisas Unt.

Hetkel kuum