Mandatum suurendab turuosa

Alyona Stadnik 28. jaanuar 2011, 00:00

"Loomulikult tahame mööda minna Swedbankist, mis meist väga kaugel enam ei ole. Tagasihoidlikud me ei ole. See küll ei ole eraldi eesmärk, aga oleksime väga uhked selle üle, kui saaksime sellega hakkama," kommenteeris Mandatum Life Insurance Baltic SE juhatuse esimees Imre Madison uhkusega ettevõtte tulemusi.

Madison lisas, et kui vaadata investeerimisriskiga elukindlustust, siis seal on Mandatum juba Swedbankist möödas, aga turu üldpildis tuleb veel pingutada.

"SEBst me oleme juba mööda saanud," viitas Madison 2009. aastal Eesti elukindlustusturul toimunud üllatuslikule kohavahetusele, kus kaks korda oma turuosa suurendanud Mandatum seljatas veel aasta varem püüdmatus kauguses tundunud SEB Elu- ja Pensionikindlustuse.

Swedbank kaotas mullu turuosa, ent püsib endiselt liidrina. 2010. aastal suutis Sampo Gruppi kuuluv Mandatum võrreldes teiste elukindlustusandjatega kasvatada oma turupositsiooni 5,4 protsendi võrra. SEB turuosa vähenes 1,5 protsendi võrra ning Swedbank oli 2,3protsendilise turuosa kahanemisega mullu suurim kaotaja, kuid püsis endiselt turuliidrina.

"Põhjuseid, miks meil eelmine aasta hästi läks, tuleks otsida natukene kaugemalt. Aastal 2008 tegime äristrateegilise otsuse ja võtsime suuna investeerimisvaldkonnale ehk siis investeerimisriskiga elukindlustuse lepingutele, mis on suunatud keskmisest varakamatele eraisikutele ja äriklientidele, kellel on vabasid vahendeid," selgitas Madison.

Madison lisas, et ajal, kui kõik investeerimisvaldkonnast eemale hoidsid ning keskendusid pangahoiustele, olid nad üks väheseid finantsettevõtteid Eestis, kes just sellele valdkonnale suuremat rõhku hakkas panema. "See on meile nii aastal 2009 kui ka aastal 2010 edu taganud. Midagi ei sündinud juhuslikult ja üleöö," lausus Madison.

Pangahoiuse asemel investeerimisriskiga elukindlustusleping. Madison märkis, et aktsiaturud hakkasid 2009. ja 2010. aastal kenasti kosuma ja sealt on ka nende kliendid võitnud oma varade kasvatamisel.

"Üks oluline pool on see, et pankade hoiusteintressid on viimasel paaril aastal palju kukkunud. Raha kaotab pangakontodel oma tegelikku väärtust ja oleme suutnud oma investeerimislahendustesse tuua üle päris palju pangahoiuseid," rääkis Madison.

Madisoni sõnul on nende eesmärk sel aastal kasvada Balti riikides 40-50 protsenti.

Kindlustusturu eelmise aasta suurim langeja Swedbank näeb kasvuvõimalust erinevates finantskaitset pakkuvates lahendustes ehk toodetes, mille abil inimesed saavad oma lähedastele majanduslikku kindlustustunde luua.

"Seni on selles valdkonnas enim sõlmitud laenukindlustuslepinguid, kuid järjest enam tajutakse ka vastutust oma pere ees ning sõlmitakse lepinguid pere turvalisuse tagamiseks. Oleme olnud ja soovime jätkuvalt olla selle valdkonna teerajaja," rääkis Swedbank Life Insurance SE juhatuse liige Mihkel Mandre.

Mandre lisas, et see trend on ka elukindlustusturul tervikuna, sest kui veel mõni aasta tagasi oli kõikidest turul sõlmitud uutest lepingutest ca 40 protsenti finantskaitset pakkuvad lahendused, siis praeguseks on see kasvanud ca 70 protsendini.

Mandre sõnul on selliste toodete kindlustusmaksed suhteliselt väikesed ning seetõttu mõju turuosale palju väiksem kui näiteks toodete puhul, mis on suunatud investeerimisele.

Viimasel kahel aastal on meie fookus olnud selgelt pensioni tervikpakkumisel kliendile ja riskide kindlustamisel. Oleme jõudsalt arendanud pensioni terviklahenduse pakkumist ning riskide kindlustamise pakkumist ja müüki.

Kindlasti on turupositsioon väga oluline, sest koos sellega näeme ka klientide eelistusi. Klientide rahulolu märgiks peame eelkõige uute lepingute sõlmimist ning selles oli 2010. aasta väga edukas. Turuosa eesmärkidest võin välja öelda, et kindlasti suudame tulevikus enda turuosa suurendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing