BÖRS: Aasia rallib

Fredy-Edwin Esse, California 14. veebruar 2011, 10:25

Viis järjestikust langusepäeva on läbi saanud ja Aasia aktsiad rallivad tänu oodatust väiksema Hiina inflatsioonile, mis viis Shanghai börsi seitsme nädala tippu.

Aasia arenevate turgude aktsiaturud on täna väga hästi esinenud pärast hiljutisi müügilaineid, mis tulenesid murest, et kohalikud võimud ei saa inflatsiooni pidurdamisega hakkama.

"Ma usun, et lõppude lõpuks on need turud edukad, kuid me ei saa seda teada enne aasta teist poolt," ütles AMP Capital Investorsi investeerimisstrateeg Shane Oliver Reutersile. "Senimaani on turud inflatsiooni pärast perioodiliselt mures."

Ühe põhjusena nähakse aktsiate hea mineku taga ka olukorra stabiliseerumist Egiptuses, mis läinud nädala lõpus aitas Euroopa ja USA aktsiaturge ja see impulss on läbi nädalavahetuse kandunud Aasiasse.

Hiina import tõusis jaanuaris 51%, ületades 28%-st prognoosi mäekõrguselt, millega sai Hiina valitsuse lootus toetuda üha enam sisemaisele tarbimisele tugeva tagasilöögi.

Aasta kolme viimase kuuga kahanes Jaapani majandus eelneva aastaga võrreldes 1,1%, mille tingisid aeglustunud eksport ning valitsuse stiimulprogrammide lõppemine, vahendab uudisteagentuur Bloomberg. Agentuuri poolt küsitletud 26 ökonomisti prognoosisid 2%-st langust.

Jaapani Nikkei 225 indeks tõusis 1,13%, Hang Seng 1,27%, CSI 300 3,15%, Kospi 1,89% ja Sensex 30 indeks 2,47%. Punast värvi võis Aasia regioonis näha täna vaid Pakistanis, Vietnamis ja Bangladeshis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2011, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing