Hiina inflatsioon üllatavalt madal

Fredy-Edwin Esse, California 15. veebruar 2011, 10:17

Hiina jaanuarikuine inflatsioon osutus prognoositust madalamaks, kuid hinnasurve on jätkuvalt olemas, mis sunnib keskpanka rahakitsendusmeetmetega jätkama.

Hiinlaste tarbijahinnad tõusid jaanuaris aastatagusega  võrreldes 4,9%, mis jäi Reutersi poolt küsitletud ökonomistide 5,3% prognoosile üllatuslikult alla. Detsembris tõusis inflatsioon 4,6%.

Hiina pangad laenasid aasta esimeses kuus kokku 182 miljardi dollari eest, mis on ootustega kooskõlas, kuid moodustab ligi viiendiku 1,06 triljonist dollarist, mida paljud peavad Hiina valitsuse 2011. aasta laenukoormuse kasvu sihtmärgiks, kirjutab Reuters.

"Kuigi turud tervitasid ootasid väiksemat tarbijahinnaindeksi, siis see võib olla vale koidik ja sellesse peaks suhtuma ettevaatlikult, sest viimased indikaatorid ja arengud viitavad inflatsiooniriski püsimisele," ütles Forecast PTE ökonomist Connie Tse.

Hiina keskpank tõstis inflatsiooniga võitlemiseks intressimäärasid alles eelmisel nädalal, mis oli juba teine kord viimase kuue nädala jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2011, 10:17
Otsi:

Ava täpsem otsing