FOTOD: Tulekahju Haapsalu lastekodus

Meelis Mandel 20. veebruar 2011, 21:04

Pühapäeval puhkes tulekahju Haapsalus väikelastekodus, tulekahjus hukkus kümme last ja viga said kaks täiskasvanut.

Lastekodupõleng alguse voodihaigete laste osakonnast just hetkel, mil lastel oli unetund.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur ütles Haapsalus toimunud pressikonverentsil, et raske- ja liitpuudega laste lastekodus puhkenud põleng algas hetkel, mil lastel oli unetund. "Tuli levis väga kiiresti," märkis minister Delfi teatel. Pevkur kinnitas, et põlengu põhjuseks ei olnud rikkis tuletõrjesüsteem.

Valitsus avaldas kaastunnet Haapsalu lastekodu tulekahju ohvrite lähedastele ja otsustas erakorralisel istungil kuulutada homse päeva üleriigiliseks leinapäevaks. Leinapäeval heiskavad Eesti lipu leinalipuna riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Valitsus kutsub ka kõiki teisi ühinema leinaga ja heiskama leinalipud.

Peaminister Andrus Ansip kutsus esmaspäeva hommikuks kokku ka valitsuse erakorralise istungi, kus siseminister ja sotsiaalminister annavad ülevaate õnnetuse asjaoludest. Valitsuse erakorraline istung algab kell 10.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Kastani tänaval kell 14:30. Samal ajal sai  häirekeskus teate ka hoones tööle hakanud tulekahjusignalisatsioonisüsteemist. Päästjate kohale jõudes põles puidust hoone lahtise leegiga. Päästjad tõid põlevast majast välja kümme inimest, ülejäänud hoones olnud inimesed evakueeriti. Kokku oli hoones 37 last ja 9 täiskasvanut. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. February 2011, 11:42
Otsi:

Ava täpsem otsing