Haapsalu lastekodu põleng sai alguse lahtise tule allikast

Silvia Kruusmaa 18. märts 2011, 09:54

Haapsalu lastekodu tulekahju tehnilise põhjusena on ekspertide hinnangul võimalik ainult lahtise tule allika termiline toime, teatas Lääne ringkonnaprokuratuur.

Põlengu põhjuste selgitamiseks kohtuekspertiisi instituudis läbiviidud uuringud sündmuskohal võetud proovidest põlevainet ega selle jääke ei tuvastanud. Samuti välistas tulekahjuekspertiis põlengu põhjusena elektrisüsteemi või -seadmete rikke.

Eksperdid tuvastasid, et tulekahju sai alguse hoone põhjapoolse tiiva välisukse juurest, kus paiknes puuvillariidega kaetud tugitool ning maas oli sünteetiline vaip. Tuli levis sealt läbi vahelae pööningule ja kandus hoone keskosa suunas. Arvestades tulekahjukoldes paiknenud materjale, võis süüteallikas olla väikese võimsusega.

Tehniliste tunnuste põhjal ei olnud antud juhul tulekahju tekkeaega ega tule levimiskiirust võimalik hinnata. Tulekahju tekkimist soodustavaid asjaolusid eksperdid ei tuvastanud.

20.veebruari päeval puhkes tulekahju Haapsalus väikelastekodus, milles hukkus kümme last ja viga said kaks täiskasvanut. Lastekodupõleng alguse voodihaigete laste osakonnast just hetkel, mil lastel oli unetund.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2011, 09:55
Otsi:

Ava täpsem otsing