Parts: e-hääletuse tulemused kindlasti paremad kui varem

Birjo Must 06. märts 2011, 21:15

Hetkel, mil on loetud juba 250 000 häält, on IRL 25protsendilise toetusega teisel kohal Reformierakonna järel. Juhan Partsi kinnitusel on e-hääletuse tulemused IRLi jaoks kindlasti paremad kui varem.

"Varasemate kogemuste põhjal on e-hääletustel alati olnud Reformi ja IRLi valijad olnud aktiivsemad ning võib eeldada, et see proportsioon edaspidi kindlasti muutub," rääkis Parts. Seekordsed tulemused on IRLi jaoks kindlasti paremad kui eelmiste valimiste ajal, lisas ta.

Küsimusele, kas võitlus Keskerakonnaga teise koha eest on IRLi jaoks oluline vastas Parts, et ikka on väike sportlik moment ka sees. "Reformi ja Keskerakonna vaheline võitlus on olnud suhteliselt viljatu ja pole olnud adekvaatne. Olukorra pöördumine muudab ehk ka sellist poliitilist välja ja demokraatia muutub tunduvalt täiskasvanumaks," ütles ta.

Samas nentis endine peaminister Parts, et IRLi  jaoks polegi niivõrd oluline heitlus teiste erakondadega, vaid see, et saadakse piisav toetuse, et oma lubadused ellu viia.

Kui tõenäoliseks peate koostööd sotsiaaldemokraatidega? "Selle valimispildi järgi ei kujuta ma koostööd hästi ette. See sotside nägemus, mida nad näiliselt rõhutavad, sellega tegeleme ju meie ka," sõnas Parts, kelle arvates pole kolmikliidud hetkel väga mõistlikud.

"Need valimised on näidanud, et majandus-sotsiaalpoliitiline vastandumine on esiplaanil. Ja selles osas on ka IRLil ja Reformil palju ühisosa," rääkis Parts sellest, et usaldus koalitsiooni vastu tundub hetkel suur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2011, 21:15
Otsi:

Ava täpsem otsing