Baltika tahab taas raha juurde

Romet Kreek 20. aprill 2011, 00:00

"Ettevõtte praegused suuraktsionärid loomulikult toetavad emissiooni ja ilmselt ka kasutavad oma eelisostuõigusi," lausus Baltika juhatuse esimees ja suuraktsionär Meelis Milder.

Äripäeva küsimusele, kas 3,15 miljoni euro suurune emissioon on garanteeritud, Milder ei vastanud. Niisamuti ei õnnestunud Äripäeval saada Milderilt vastust küsimusele, mida tehakse emissiooniga juhul, kui turuhind kukub emissioonihinnast allapoole.

"Ettevõtted ikka aeg-ajalt võtavad turult raha. Kui meie senised kaks emissiooni olid mõeldud kriisiga toimetulemise finantseerimiseks, siis seekordne on juba mõeldud kasvu toetamiseks," teatas Milder e-kirja vahendusel. "Aktsiaemissioon on mõeldud eeskätt juba alanud kasvu toetamiseks - uued brändikontseptsioonid, poodide uuendamine ja uute avamine (viimane küll pigem ettevaatlikult), uued müügikanalid, sisseostu suurendamine. Eks see otsus peaks paremini kui meie igakuiselt kasvavad müügid andma edasi meie nägemuse sellest, kuidas Baltikal läheb."

"Julge samm oli panna hinnatase nii kõrgele nagu üks euro. Kaks korda rohkem aktsiaid ja poole hinnaga oleks kindlam," kirjutas investor Stefan Andersson LHV foorumis. "Praeguse infoseisu alusel tundub, et keegi ei ole emissiooni garanteerinud, sest minu arust oleks see absoluutselt kohustuslik informatsioon börsiteates."

"Kui pangad ei anna lisalaenu, tarnijaid ei ole võimalik suruda ning ettevõtte enda rahavood ei ole piisavad, siis ainuke võimalus ongi aktsionäride poole pöörduda," märkis LHV vanemanalüütik Kristo Oidermaa. "Kasv tekitab rahavajaduse ja nii on vaja investeeringuid."

Kolmas järjestikune aktsiaemissioon ei ole tema hinnangul investoritele kindlasti meele järgi. "Kui võtta arvesse nii uus emissioon kui ka optsiooniprogramm, siis 2007. aastal aktsiaid ostnud investori osakaal ettevõttes on langenud peaaegu kaks korda. Samuti ootaks juhtkonnalt täpsemaid selgitusi investoritele teemal, millal ja milliste sammude kaudu ettevõte tagasi kasumisse jõuab," lisas Oidermaa.

LHV jättis eile soovituse Baltika aktsiale neutraalseks ja hinnasihi 0,99-1,10 eurot aktsia kohta. Seevastu Swedbank langetas Baltika aktsia hinnasihi 1,48 eurolt 1,35 eurole. Aktsiale jäeti jõusse hoia-soovitus, aktsia riskireitinguks määras pank kõrge riski.

Kui organismi ei suudeta reaalselt ja normaalselt funktsioneerima panna, reaalset verejooksu peatada, siis aeg-ajalt peab ikka vereülekandega organismi turgutama, tegemist on objektiivse vajadusega.

Selle organismiga on aga see lugu, et mina veel oma silmaga näinud ei ole, et see oleks normaalselt funktsioneerinud.

Eelmise emissooni ajal oli emissoon garanteeritud, kuid sellel korral pole sellest juttu olnud. Praegu on tõenäoline, et turuhind kukub läbi emissioonihinna. Ja sellisel juhul peaks investor juba enda käest küsima, miks siis emissioonist osta.

Eilne Baltika aktsia hinna langus on seotud sellega, et emissioon ei olnud garanteeritud ja ebakindlus on sellega seoses suhteliselt kõrge. Kes ütleb, et kolme või kuue kuu pärast jälle emissiooni tegema ei hakata?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing