Kaua ma usun Meelis Milderit?

Fredy-Edwin Esse 09. mai 2011, 00:00

Neljapäeval pärast Baltika esimese kvartali tulemusi kinnitas firma tegevjuht Meelis Milder taas, et halvem on möödas ja kogetud tagasilöök on kõigest ajutine. Paraku meenutas see avaldus peaaegu kõiki eelnevaid Baltika tulemustejärgseid kommentaare ja pani mind küsima - kaua ma jaksan uskuda Meelis Milderit?

Osav müügimees. Olgu tulemus Baltika jaoks kui halb tahes, Milder leiab alati õiged sõnad ja rahustab olukorra maha. Mitmeski mõttes on tegu ühe osavaima juhiga Tallinna börsil. Ka endised ja praegused Baltika aktsionärid on tunnistanud, et Milder on väga osav müügimees.

Ja kindlasti on see aidanud osaliselt ettevõttele kaasa, sest tema juhtimisel suudeti läinud aasta teises pooles rääkida pangad nõusse laenude restruktureerimisel.

Kuid tema jutt hakkab usaldusväärsust kaotama. Sirvides kas või viimaseid tulemustejärgseid kommentaare, vaatab Milder lootusrikkalt tulevikku ja lubab muutusi. Olgu siinkohal näiteks, kuidas Milder ütles läinud aasta augustis pärast teist aktsiate lisaemissiooni, et "õnnestus tugevdada ettevõtte bilanssi tasemele, kus äritegevuse finantseerimise riskid on kõrvaldatud". Kulus kõigest paar kvartalit ja ettevõtte tegevuse jätkamiseks läks vaja veel üht lisaemissiooni.

Usk kaob. Samuti lausus Milder toona, et Baltika teenib järgmisel aastal juba kasumit. Kuigi esimene kvartal on tõesti rõivatööstusele madalaeg, siis 2,4 miljoni eurone kahjum tekitab kahtlusi selle lubaduse täitumises.

Kõigele lisaks vajus reedel Baltika aktsia hind allapoole lisaemissiooni hinda ja keegi ei tea, mis saama hakkab. Olukord on sedavõrd hulluks läinud, et minuga võttis ühendust üks Baltika suuraktsionäridest, kes pakkus omapoolseid lahendusi välja, millest saab juba peatselt Äripäeva veergudel lugeda.

Olles ise samuti Baltika aktsionär leian, et üha raskem on Meelis Milderisse ja tema lubadustesse uskuda. Vaja on radikaalsemaid muudatusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing