Kesk- ja Ida-Euroopa saab euroliidu veduriks

Katri Soe-Surén 16. mai 2011, 00:00

KIE on tulnud globaalsest majanduskriisist paremini välja kui enamik teisi euroliidu liikmeid. "KIE ettevõtjad on pidanud kohanduma ELi siseturu reeglitega ammu enne, kui toimus 2004. aastal ELi laienemine. Seetõttu on meie piirkonna ettevõtted pidanud konkureerima väga nõudlikus majanduskeskkonnas," rõhutas CEEDi initsiaator Jan Kulczyk.

Vastavalt Euroopa Komisjoni 2011.-2012. aasta prognoosile ja mitme sõltumatu allika ennustusele on Kesk- ja Ida-Euroopa riikide SKP kasvud kaks korda suuremad kui niinimetatud vanas Euroopas ning jõuavad 2012. aastal üle 3%.

Piirkonna tugevuseks on kvalifitseeritud tööjõud, nagu ka usaldusväärsus ja stabiilsus. Arvestades viimaseid arenguid Põhja Aafrikas, võib see saada võtmefaktoriks rahvusvahelistele investoritele, kes otsivad usaldusväärseid paiku oma uutele ettevõtmistele.

KIE piirkonna kasv on ettevõtjate kätes. Üleminekuaastail kogetud õppetunnid näitavad, et paindlikkus, kohanemisvõime ja produktiivsus on nende suurimad varad. "Näib, et KIEd kombineerivad arenevate turgude potentsiaali arenenud riikide stabiilsusega - mis on absoluutselt unikaalne," resümeerib Januzh Reiter, endine suursaadik ja Rahvusvaheliste Suhete Keskuse president.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:53
Otsi:

Ava täpsem otsing