EBS avab sügisel filiaali Helsingis

Silvia Kruusmaa 16. juuni 2011, 10:48

Käesoleval sügisel avab rahvusvaheline ülikool Estonian Business School filiaali Helsingis. Helsingi esinduse eesmärgiks on pakkuda Soome tudengitele võimalust õppida rahvusvahelist ärijuhtimist EBSi inglisekeelse õppekava alusel kaugõppes oma kodumaal.

EBSi Helsingi filiaali juhi Urmas Arumäe sõnul alustab Soomes esialgu üks bakalaureuseõppe rühm. „Sügisel on kavas alustada esimese 25-liikmelise bakalaureusetaseme kaugõppe rühmaga, kes õpivad inglise keeles rahvusvahelist ärijuhtimist, spetsialiseerudes turundusele ja suhtekorraldusele. Loengud toimuvad valdavalt Helsingis, kord semestri jooksul ka Tallinnas,“ rääkis Arumäe. Järgmise sammuna on Arumäe sõnul EBSil kavas käivitada ka magistriprogramm, et Soomes õppinud tudengitel oleks võimalus oma haridusteed kodumaal jätkata.

EBSi rektori Peeter Krossi sõnul on Helsingis EBSi sihtrühmaks Soome noored, kellele võõrkeelne rahvusvaheline ärijuhtimine on haridustee jätkamiseks esimene valik, kuid kellel pole võimalik töö- või perekondlike kohustuste tõttu välisriigis õppida.

„Juba 1998. aastal, kui EBS avas oma esimese täielikult inglisekeelse rahvusvahelise ärijuhtimise bakalaureuseprogrammi, oli sisseastujate hulgas soomlasi. Viimastel aastatel on soomlaste huvi meie kooli vastu järjepidevalt kasvanud – hetkel õpib EBSis 72 soomlast ning käesoleva aasta sisseastujate hulgas on juba ligi 50 üliõpilaskandidaati, kes soovivad oma haridusteed jätkata kas Tallinnas või Helsingis,“ selgitas Kross Soome filiaali loomise otsust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. June 2011, 10:49
    Otsi:

    Ava täpsem otsing