Kinnisvara hiigeltehing jääb ära

Meelis Mandel 17. juuni 2011, 11:10

100 mln eurone suurtehing, millega Rootsi East Capital oleks ostnud Tallinnas ja Pärnus suured kaubanduskeskused, jääb ära.

"Ühel hetkel otsustas meie partner (Capfield - toim.), et ta ei taha seda vara enam müüa," lausus  East Capitali kinnisvaraharu juht Madis Raidma. " Kui nad ei taha müüa, ei saa me neid selleks sundida."

Meelemuutuse põhjuseks võis olla fakt, et tänavu mais müüs Paul Oberschneider osaluse Capfieldis, mis omab hulka Tallinna kaubanduskeskuste hooneid, oma äripartnerile Kuldip Singh Dhillonile.

"Me näeme suurt potentsiaali Capfieldi kinnisvaraportfellis ja lisainvesteering oli loogiline samm suurendamaks Satnam Europe (Capfieldi Briti päritolu omanik - toim.) strateegilist kohaolu Eestis ja Baltimaades," lausus firma tegevjuht Ruben Gornischeff. "Plaanime suurendada oma portfelli nii aktiivse tegutsemise kui laienemisega."

Läbirääkimised kuue ettevõtte ostuks, millele kuuluvad kaubanduskeskused Tallinnas ja Pärnus, algasid möödunud suvel. Suurtehingu sõlmimisel oleks läinud East Capital Real Estate'i kätte pealinnas Tammsaare Selveri, Norde Centrumi, Lasnamäe Centrumi, Mustakivi Prisma ning Bauhaus Tallinna hoone ja Pärnus Maxima XXX. Kokku on nende keskuste pindala pea 80 000 m2, mis ületab kümne jalgpallistaadioni pindala.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2011, 20:22
Otsi:

Ava täpsem otsing