Hiina võla olukord lähenemas Kreeka omale

Rainer Saad 27. juuni 2011, 15:20

Turud võivad praegu muretseda Kreeka võla pärast, aga Mizuho Securities pangandusanalüütiku arvates ei erine praegune Hiina võla olukord Kreeka omast palju.

Pangandusanalüütik hindab Kreeka võlaprobleemi kümnepalliskaalal hindega 10 ning Hiinale annab samas kategoorias hindeks 8. Antos tõi CNBC-le antud intervjuus välja, et Hiina pankade laenumahud on alates 2007. aasta detsembrist kuni 2011. aasta maikuuni kahekordistunud, pidades antud olukorda „tüüpiliseks näiteks krediidimullist.”

Antos hoiatas, et Hiina praeguste halbade laenude maht, mis ulatub 1%-ni kõikidest laenudest, võib mõne aastaga tõusta kuni 15%-ni.
Asia-Pacific Financials CreditSightsi analüütik David Marshall ütles, et vaatamata laenude kasvu vähenemisele, on Hiina kiire majanduskasv loonud olukorra, kus pangad on hädas, et säilitada kapitali adekvaatsus. 

Hiina pangalaenude maht ühe elaniku kohta 2010. aastal oli 6500 dollarit, võrreldes sisemajanduse koguproduktiga (SKP) ühe inimese kohta, mis oli 4400 dollarit möödunud aastal, on selline olukord Antose arvates „jätkusuutmatu”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 09:18
Otsi:

Ava täpsem otsing