IMF-i uueks juhiks võib saada Lagarde

Katri Soe-Surén 27. juuni 2011, 15:08

Kui ei tule mingit väga suurt üllatust, on järgmise Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi nimi Christine Lagarde, kirjutab Reuters ja veel mitmed teised meediaväljaanded.

Reutersi mitteformaalne poolehoiu uuring näitab, et 55-aastase praeguse Prantsusmaa rahandusministri Lagarde poolt hääletaks suurem enamus liikmesriikidest. Lagarde edestaks seega oma ainsat suurt rivaali, praegust Mehhiko keskpanga kuberneri Agustin Carstensit.

IMF-i 24 liikmeline juhatus arutab poolt- ja vastuhääli täna, ametlik otsus peaks tulema hiljemalt neljapäevaks. Otsustavaks saab USA sõna. Ühendriigid ei ole veel oma eelistust veel küll avaldanud, kuid on tõenäoline, et ka USA toetab Lagarde’i ning nii saab jätkuda traditsioon, mille kohaselt Euroopast tuleb IMF-i ja USA-st Maailmapanga juht.

Lagarde poolt on tõenäoliselt lisaks USA-le ja Euroopa riikidele ka Jaapan, Hiina, Egiptus, Indoneesia, Lõuna-Korea, Venemaa ja prantsusekeelsed Aafrika riigid.
Carstensit seevastu, kellel on suured kogemused nii IMFis töötamisest kui arenevate riikide majanduskriisist, toetab kogu Ladina-Ameerika, samuti Kanada ja Austraalia.

IMF-i juhi koht jäi vabaks pärast seda, kui maikuus plahvatas senise juhi Dominique Strauss-Kahni seksiafäär ühes New Yorgi hotellis. Strauss-Kahn oli varem lubanud, et arenevatel turgudel peab olema IMF-ist senisest suurem sõnaõigus ning nimetas ametisse Hiina erinõuniku, mis on viimaseks sammuks enne nimetamist mõjukale tegevdirektori asetäitja kohale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2011, 16:47
Otsi:

Ava täpsem otsing