Saneerimise teine vaatus. Väätsa Agro uus kava

Kadrin Karner 25. juuli 2011, 00:00

"Ma ei usu, et ta (Swedbank -toim) oma jonni jätab. Millegipärast on ta võtnud põhimõttelise joone, et on vaja meid ära hävitada," ütles Tuuleveski.

Lootust päriselt kaotanud juht aga pole. Kui Swedbank kava ei toeta, tuleb tema sõnul taas kohtutee kuni riigikohtuni ette võtta. "See on masendav ja kurnav, aga tahaks loota, et ka pangal tuleb aru pähe. Ise nad selle supi kolm aastat tagasi endiste omanikega koos kokku keerasid ja nüüd võiks olla asutus nii palju aus, et aitab selle asja ära helpida," ütles Tuuleveski.

Puhkused lükkavad pangas asja edasi.

Swedbank teatas, et nemad pole Väätsa Agro uut saneerimiskava veel arutanud, sest selle teemaga tegelevad spetsialistid on puhkusel. "Saame antud teemaga edasi minna 1. augustil, kui inimesed tagasi on, ja siis hakatakse kava menetlema," lisas pank.

Möödunud nädala keskel esitas Väätsa Agro võlausaldajatele seisukoha kujundamiseks uue saneerimiskava, mida võrreldes varasemaga on täiendatud vastavalt riigikohtu juhistele.

ASi Väätsa Agro saneerimisnõustaja, MAQS Advokaadibüroo vandeadvokaat Veikko Toomere ütles pressiteate vahendusel, et uus saneerimiskava näeb ette meetmed Väätsa Agro kui Eesti ühe suurema piimafarmi ja Järvamaa olulisema tööandja tegevuse jätkamiseks viisil, mis tagab kõigi võlausaldajate huvide parima kaitse. Tema hinnangul annab saneerimiskava kinnitamine Väätsa Agrole, mille jooksev majandustegevus on kasumlik juba alates 2010. aasta suvest, võimaluse jätkata farmi majandamist stabiilselt ja kasumlikult.

Millised täpselt on uuendused ja muudatused saneerimiskavas, ei õnnestunud reedel Toomere käest küsida.

Väätsa on seni toime tulnud.

Väätsa Agro käekäigust rääkides ütles Tuuleveski, et väga roosades värvides ta olukorda kirjeldada ei tahaks, küll aga on nad omadega hakkama saanud. "Ei saa öelda, et igapäevane majandustegevus oleks kehv, nina on vee peal ja raha arvel," ütles ta.

Väätsa Agro igapäevategevusele avaldab positiivset mõju ka väline majanduskeskkond, on kirjas uues saneerimiskavas. Piima kokkuostuhind on võrreldes 2009. aastaga, kui saneerimisavaldus esitati, tõusnud ligi 60 protsenti ja majanduseksperdid ei näe lähiajal ette olulist hinnalangust.

Tuuleveski nentis aga, et lisaks piima hinna tõusule tuleb arvestada seda, et sisendite hinnad - alates küttest, lõpetades söötadega - on oluliselt rohkem tõusnud kui piima hind.

Äriregistrist Väätsa Agro 2010. aasta majandustulemusi veel näha ei saa. Põhjus seisneb juhi sõnul kohtuvaidlustes, mille tõttu on tulnud majandusaasta aruannet kolm korda ringi teha. "Lõpetasime päris positiivselt, kasumis. Aga kui nüüd riigikohtu otsus tuli, et saneerimine lõpetada, tuli ka varasemad asjad ringi teha ja pilt muutus palju kurvemaks," selgitas Tuuleveski. Tema sõnul toimub veel juuli lõpus koosolek, kus majandustulemuste kinnitamist arutatakse.

Tänavune aasta plaanitakse lõpetada umbes 1,5 miljoni euroses kasumis. "Ja praegune kurss seda ka lubab. Aga aasta ei ole veel lõppenud ja saagid on veel salve saamata."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing