Birjo Must • 20. august 2011 kell 13:40

India plaanib viieks aastaks 9%-list majanduskasvu

Indial kavatseb alates 2012. aasta aprillist tõsta majanduskasvu kiirust 9protsendile järgmiseks viieks aastaks, et vähendada vaesust, ütles riigi peaminister Manmohan Singh uudisteagentuurile Bloomberg.

India valitsus on palunud planeerimise komisjonil arutada 9,5% majanduskasvu eesmärki, ütles Singh Delhis viidates nõukogude-stiilis valitsuse üksusele, mis seab 5-aastaseid eesmärke. “Eesmärk on kinnitatud,” sõnas peaminister ametlikus e-kirjas.

“Komisjon tõi välja, et maailmamajanduse ebakindluse ja sisemajanduse väljakutsete keskel on isegi 9% eesmärk teostatav ainult juhul kui saame võtta vastu raskeid otsuseid,” ütles Singh.

India Keskpanga sõnul võib 8% ületav kasvu kiirus vallandada inflatsiooni, mis suurendab veelgi enam Aasia suuruselt kolmanda majandusega riigi poliitikute dilemmat, kuidas tõsta elatustaset. India majandus on alates 2006. aastast paisunud keskmiselt 8,6% aastas, võrreldes Hiina 9,8%, näitavad Bloombergi andmed.

Singhi sõnul plaanib valitsus järgmise viie aasta jooksul põllumajanduses 4%-st kasvu, kuna inflatsioonisurve “võib tõusta kui üritatakse saavutada kiiret kasvutempot” ilma sisenõudlust tõstmata. Keskpank on kutsunud üles rohkem investeerima põllumajandusse ja tehastesse, et kasvatada reserve.

Hetkel kuum