BofA vahetab juhtivtöötajad välja

Maarja-Liis Mitri 07. september 2011, 18:28

Eelmise aastaga rohkem kui poole oma turuväärtusest kaotanud Bank of America teatas eile oma kahe vanem juhtivtöötaja lahkumisest, kirjutab uudisteportaal Reuters.

Teisipäeval pärast turgude sulgemist andis Ühendriikide suurim pank teada, et kavatseb teha ümberkorraldusi juhatuses ja et töölt on lahkunud Joe Price ja Sallie Krawcheck, kellest esimene vastutas jaepanganduse ja teine globaalse investeerimistegevuse juhtimise eest.

BofA tegevjuht Brian Moynihan nimetas ühtlasi ka kaks uut panga igapäevategevuse juhatajat, kellest üks on Thomas K. Montag, endine Goldman Sachsi juhtivtöötaja. Mitmed analüütikud on spekuleerinud, et Montagist saag Moynihani järel uus Bank of America tegevjuht. Moynihan loodab, et antud ümberkorraldused aitavad eelmises kvartalis rekordilist 8,8 miljardi suurust kahjumit raporteerinud pangal taas jalgele tõusta.

Teated ümberkorraldustest panga juhtivstruktuuris tulevad vähem kui kaks nädalat pärast seda, kui tippinvestor Warren Buffet investeeris 5 miljardit dollarit panga eelisaktsiatesse ja BofA teatas 3 000 töökoha koondamise plaanist selles kvartalis. Kuigi antud  teated peatasid BofA aktsia hinna languse mõneks ajaks, kardavad investorid jätkuvalt, et panka võivad ees oodata edasised kaotused tagasimaksmata kinnisvaralaenude pealt.

Hetkel kaupleb BofA aktsia tasemel, mis on vaid kolmandik selle raamatupidamislikust väärtusest, kirjutab uudisteportaal Bloomberg. Kell 11: 24 idaranniku aja järgi oli panga aktsia hind 7,38 dollarit, andes päevasiseseks tõusuks 5,58%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2011, 18:28
Otsi:

Ava täpsem otsing