'Kumu dokumentaal' avab sügishooaja

Signe Sillasoo 09. september 2011, 00:00

Septembris taas täistuuridel alustav filmiprogramm "Kumu dokumentaal" jätkab väärtfilmide näitamist.

14. septembril on kavas Taani päritolu keskkonnaaktivisti ja filosoofi, statistiku ja politoloogi haridusega Björn Lomborgi nägemus maailma tulevikust filmis "Cool It".

Lomborg saavutas tuntuse raamatuga "Skeptiline ökoloog" ("The Skeptical Environmentalist"), milles ta seadis kahtluse alla hulga tunnustatud andmeid ülerahvastatuse, kaduvate energiaressursside, liigirikkuse vähenemise, vee puudujäägi ja teatud globaalse soojenemise aspektide kohta.

Lomborgi väited on tekitanud elavaid debatte nii teadlaskonnas kui ka peavoolumeedias ning teda on korduvalt seatud mitmesugustesse intellektuaalide ja mõjukate mõtlejate edetabelitesse.

"Cool It" räägib nii Björn Lomborgist endast, tema väidetest kui ka otsingutest uute energialahenduste leidmiseks. Tema värske pilk ja samas siiras lahendustele orienteeritud meelsus teevad filmi haaravaks kaasamõtlemisallikaks.

Keskkonnatemaatika üle mõtiskleb ka film "Päikesekuninganna ehk Mis on mesilastel meile öelda". See annab ülevaate pea 10 000aastasest mesilaste pidamise ajaloost, kriitilisest hetkeseisust ja eesseisvatest probleemidest.

Nimelt on viimastel aastatel aina valjemalt hakatud rääkima mesilaste müstiliselt järsust kadumisest (nähtuse ingliskeelne vaste on colony collaps disorder ehk CCD). Keegi ei tea täpselt, mis põhjustab kohati kuni 90% mesilaste hukkumise, kuid film püüab sellele valgust heita.

Kuu lõpus saab näha aga režissöör Lucy Walkeri dokumentaalfilmi "Prügimaa", mis liigub kuulsa Brasiilia kunstniku Vik Munizi jälgedes New Yorgi kunstiglamuurist Rio de Janeiro suurimale prügimäele.

Möödunud aastal valminud linateos kandideeris hiljuti ka parima dokumentaalfilmi Oscarile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing