Äripäev rõõmustab ja kurvastab

Kadrin Karner 24. september 2011, 09:26

Loe, mille üle rõõmustas ja kurvastas Äripäev sel nädalal enim.

Rõõmustab:

Ettevaatlik optimism. Äripäeva konverentsil Äriplaan 2012 selgus, et meie majanduseliit läheb uude aastasse optimismiga, kuigi see on ettevaatlik. Püssi
põõsasse viskamise asemel üritatakse segane aeg enda kasuks pöörata, uusi äriideid leida ja need teoks teha.

Inseneriõpe võib saada uue hoo. Tallinna Tehnikaülikooli tungimine Silicon Valleysse on ambitsioonikas ettevõtmine, mis parimal juhul võib tuua murrangu meie aina suuremaks muutuvasse spetsialistipuudusse.

Tööstus kasvab. ABB ehitas uue tootmishoone, Nefab ja Incap alustavad laienemist ning paljude teistegi firmade investeeringud on hoogustumas.

Kurvastab:

Päästevõimeta riik. Kaitsekulutusi paisutav riik on peagi jäämas viimasegi lennuvõimelise päästekopterita, sest nende lõputu remontimine tõotab kesta
määramata aja. Kauaks vanajumal Eestile armulik on ja kas sügistormid lükkuvad tõepoolest edasi seniks, kuni mõni kopter lõpuks lennukorda saab?

Pankade investeerimishoiused. Rabavate loosungitega reklaamitavad hoiused kipuvad lubatud rikkuse asemel hoopis kahju teenima. Rahapaigutaja peaks oma eurodele rakendust otsides erilise hoolega ka lepingu peenes kirjas peituvaid sätteid uurima.

Kreeka määramatus jätkub. Euroopa Liidu murelapse saatus näib aina süngem, sest valusate kärbete õnnestumist takistab hea eluga harjunud riigitöötajate armee, kes oma privileegidest ei taha sammugi taganeda.

Riigikogulaste palk tõuseb taas. On see vast riik ja need vast seadused, mis ei lase rahvaesindajatel rahva õiglustunde järgi talitada. Või on tegelikult asi ikkagi kõigest ahnuses ja tahtmatuses?

Kirjuta kommentaaridesse, mis rõõmustas ja kurvastas Sind enim sel nädalal?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. September 2011, 09:26
Otsi:

Ava täpsem otsing