Mööblitootjad loodavad Skandinaaviale

Alyona Stadnik 30. september 2011, 00:00

Bellus Furnituri osaniku Rolf Relanderi sõnul jätkub mööbliturul ebakindel aeg, masueelsete numbriteni veel jõutud ei ole. "Kindlasti olid viimased kaks aastat ja on järgmised aastad närvilised nii tootjatele kui ka müüjatele," kommenteeris ta.

Relanderi sõnul mõjutab tarbija käitumist kõik see, mis toimub Kreeka ümber ja mujal maailmas. "Mööbel ei ole hädavajalik ost, nagu piim ja või. Kui tarbijal ei ole kindlustunnet, siis ta võib selle ostu edasi lükata," lausus Relander.

Ta lisas, et kuna Eesti osakaal on neil väike, puudutab neid rohkem see, kuidas Soome ja Rootsi tarbija ennast tunneb.

Eritellimusmööblit valmistava ASi Sarkop olukord sõltub ehitusturu aktiivsusest. "Meil läheb optimistlikult," ütles ettevõtte juht Priit Kerma. "Järgmise aasta alguseks on lepingud olemas, aasta algus on julge." Sarkop on orienteeritud 100% ekspordile.

Võrumaa mööblitootja Sirje AS ootab selleks aastaks 10-20% suurust käibe kasvu. "Toodame Rootsi turule. Meil on kindel ostja, kellega ei ole siiamaani probleeme olnud," rääkis ettevõte juhataja Allar Toomik. Üldiselt on aga inimesed tema sõnul mööbli ostmisega ettevaatlikud.

Tallinnas asuva Krisling OÜ peadirektori Peeter Valneri sõnul on seis praegu 50 : 50. "On positiivne, aga teeb ka ettevaatlikuks. Positiivne on see, et kohalik turg on läinud natukene elavamaks," arvas ta.

Tema sõnul panevad järgmisele aastale pitseri soomlaste, rootslaste ja norrakate majanduskasvu ennustused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 19:02

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing