Romet Kreek • 27. oktoober 2011 kell 6:16

Päev börsil: reaktsioonid Ülemkogu otsusele

Maailm ootas pinevalt Euroopa Ülemkogu tulemust.

Euroopa liidrid püüavad panna panku vabatahtlikult võtma sisse 50protsendist kahjumit Kreeka võlakirjadest ja suurendavad päästefondi tulejõu triljoni euroni. Viimase hetke kõnelused pankadega olevat jõudnud võlakergenduse kokkuleppele, et panna Kreeka karantiini ja vältida spekulatsioone Itaalia ja Prantsusmaa vastu. Euroopa soovib, et Hiina ja Jaapan kasutaksid oma valuutareserve, et rahastada päästmisoperatsiooni, milleks hakatakse pidama läbirääkimisi.

Aasia aktsiaturud reageerisid uudisele positiivselt. Jaapani aktsiaturg tõusis 1,5 protsenti, Hongkong 2,1 protsenti, Hiina 0,1 protsenti, Korea 1,2 protsenti ja Austraalia 2,5 protsenti.

Euroopas vihjavad futuurid Briti aktsiaturu tõusuga algusele, teistel futuuridel on alles vanad hinnad. Ka USA aktsiaindeksite futuurid on tõusnud enam kui ühe protsendi.

Euro on tugevnenud dollari vastu 0,6 protsenti, 1,3993 dollarile.

Jätkuvalt käib ka ettevõtete majandustulemuste hoogne avaldamine. Euroopas raporteerivad täna ABB, SEB, Atria, Olvi, Statoil. USAs tuleb tulemustega välja Exxon. USA avaldab täna kolmanda kvartali SKP, mis võib kujuneda meie aja järgi õhtuseks turgude liigutajaks.

Hetkel kuum