Teisiti jõulud rahuaega ei too

20. detsember 2011, 00:00

Selle aasta jõulud kipuvad tulema harjumatult vesised, mida kinnitab nii pilk aknast õue kui ka aktsia- ja valuutaturgudele. Erinevus on küll selles, et kui mikromaailmas käib taas kord arutu osturalli, siis rahaturgudel püüab igaüks vaid müüa.

Eelmisel nädalal avaldatud arvamus, et Euroopa Ülemkogu otsused võivad leida turgude hukkamõistu, osutus väga lahjaks. Turud tõmbasid tippkohtumisele lihtviisil vee peale, euro läks kauplemisnädala algusest vabalangusse. Eriti kõnekas oli euro kukkumine naela suhtes, millega turg avaldas usaldust Suurbritannia eraldumisele Merkozy skeemidest.

Seejuures ei täitunudki veel kõige mustem stsenaarium, mida karta võis. Kogu Euroopa reitingud kaalumisele võtnud Standard & Poor’s ei läinud hoiatustelt kiirkorras tegudeni. Püss on aga laval nähtavale kohale asetatud ja suure tõenäosusega teeb see peatselt vähemalt mingisuguse paugu.
Kuigi Euroopa liidrite tippkohtumise järgne retoorika oli pidulik ja ennast kiitev, on praeguseks tehtud puust ja punaseks, et mingit arengut ja edu pole saavutatud. Jääb üle huviga oodata, kas ja millega lähiajal veel välja tullakse, et turgude edasist kukkumist vältida. Tehniliselt peaks turg  juba nüüd olema jõudnud punkti, kus leiab aset vähemalt mingisugune korrektsioon. Paraku ei ole kriisi ja turupaanika olukorras tehnilise analüüsiga sageli suuremat peale hakata.
Jälgigem siis jätkuvalt pigem uudiste pealkirju kui hinnagraafikuid.
Kui tavaliselt on jõuludele eelnev nädal turgudel vaikne ja igavavõitu, siis, jah, sel aastal tulevad jõulud ikka hoopis teisiti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. December 2012, 12:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing