Virge Haavasalu • 3 veebruar 2012

Marko Kalle: omanikutulu läks kinnisvarasse ja väärtpaberitesse

Suurhaiglatele meditsiiniseadmeid müüv Marko Kalle võttis 2010. aasta eest üle poole miljoni euro omanikutulu välja.

“Nii ja naa, nii palju raha mul küll elamiseks vaja ei ole,” vastas Kalle küsimusele, kuhu ta 2010. aasta eest välja võetud omanikutulu paigutas. Kas investeerisite mõnda uude projekti või olemasolevasse ärisse? “Ei, äris ka raha vaja ei ole, seal on kõik hästi. Mingisugune pank on saanud rahaga mängida ja siis ma olen mingit kinnisvara ostnud,” rääkis Kalle edasi.

Lähemalt panga investeeringust rääkides ütles ta, et ta on teinud pangas väärtpaberiportfelli, kuhu ta nüüd lisaraha pani. “Ma pean ju seda juttu kuulama, mis te kogu aeg lehes investeerimise kohta kirjutate,” ütles Kalle naerdes. Praegu on portfelliinvesteering tema sõnul kahjuks 200 000 euroga miinuses.

Selle peale, et investeeringuid tehakse tavaliselt pikaajalises perspektiivis, ütles Kalle, et kui ta kuus aastat tagasi portfelli tegi, siis portfellihaldur rääkis pangas sama juttu, et viis aastat on nende jaoks pikk aeg. “Kui viis aastat oli möödas, siis ma küsisin, et kuidas on. Siis ta ütles, et on ikka miinuses,” rääkis Kalle naerdes investeerimisportfelli haldamisest pangas.

Võib-olla oleks mõttekas vahetada portfellihaldurit? “Mõttetu. Kui vahetada, siis vahetada riiki,” uskus Kalle. Riik võiks olla selline, kes on raha enne ka näinud, kus on vana kapitalism, nagu Sveits, Luksemburg, Taani. “Mul mõned tuttavad proovivad, eks paistab,” märkis ta.

Küsimusele, kas Kalle jaoks on olla auasi dividendide edetabelis, nentis ta, et ta ei mõtlegi selle peale. “Teie teete seda, mida teie tahate, mina teen oma äri, nii nagu, õigeks pean,” kommenteeris ta.

Kalle on enda sõnul viimased kümme aastat omanikutulu välja võtnud ja loodab, et on põhjust nii ka edaspidi käituda.

Tänases Äripäevas ilmus dividendide edetabel, milles on reastatud ligi 200 ettevõtjat ettevõttest välja makstud dividendide järgi. Marko Kalle on TOPis koos oma äripartneri Ivar Rindlaga 585 000 euroga 32. kohal. Täielikku nimekirja saab vaadata tänasest Äripäevast. 

 

Hetkel kuum