Alyona Stadnik • 16. märts 2012 kell 13:05

Eesti Loto juht: Eesti Investeerimisettevõttel oleks juhtimisrisk

Eesti Loto ASi juht Heiki Kranich ütles, et Eesti Investeerimisettevõtte risk on see, et ühtset juhtimispoliitikat on raske ellu viia.

"Riik võib talle kuuluvaid erinevaid ettevõtteid juhtida, kasutades erinevat mudelit. Missugune mudel valitakse, ei ole mina pädev hinnangut andma," lausus Kranich.

Rääkides Eesti Investeerimisettevõtte loomisest, märkis Kranich, et tõsi on see, et selle ettepaneku puhul jääb üks risk siiski õhku. "Kui täna valib riik ise talle kuuluva ettevõtte juhtimismeetodi, siis selle ettepaneku puhul peab olema mitu juhtivat organisatsiooni, kes juhtimises osalevad. Väike risk on, et ühtset juhtimispoliitikat on raske ellu viia," sõnas Kranich.

Ta märkis, et Eesti Lotol on viimastel aastatel majandustulemused igal aastal paranenud ning omanikul ja nõukogul ei ole ettevõttele etteheiteid, aga alati saab asju paremini teha.

Majandusministri nõunikuks asuva Erkki Raasukese ja Arengufondi lahkuva juhi Ott Pärna ja ­õigusnõustaja Antti Perli tehtud analüüs soovitab riigiettevõtete paremaks juhtimiseks luua ühtse katusfirma Eesti Investeerimisettevõte.

 

Hetkel kuum