Kaubanduskoja juhi Mait Paltsi sõnul võib plaan lõdvendada väikefirmade aastaaruande esitamise kohustust tekitada suure kahju.
"Loomulikult on neid mõjusid hetkel üsna keeruline hinnata, kuid kahju, mis võib tekkida seoses majanduskeskkonna või investeerimiskeskkonna halvenemisega tervikuna, võib olla väga suur. Samuti on väga suure küsimärgiga, kas võimalik lihtsustamine hoopis näilikuks ei kujune. Seda eriti siis kui statistika või krediidiotsuste jaoks on suurem andmete hulk jätkuvalt vajalik," ütles ta.
Paltsi sõnul võib Euroopa Komisjoni ettepanekust aru saada ja ettevõtete halduskoormuse vähendamine on oluline, kuid ära ei tohi unustada tagajärgi. Ta lisas, et ettepanek ei arvesta Eesti tingimusi ja ettevõtete suurust ning oodatav halduskoormuse vähendamine võib kokkuvõttes mõjuda negatiivselt.
Ernst ja Young Baltic ASi partner, maksunõustaja Ranno Tingas ütles, et kui oma majandusinfot peavad avalikustama vaid väga suured äriühingud, läheb majanduskeskkond hägusemaks. "Arvan, et kaotame ühe olulise väärtuse, millega oleme Eestis harjunud. Äri peab olema läbipaistev ja kaasnevad riskid kontrollitavad," selgitas ta.
Praegu tugineb usaldus ettevõtluses Tingase sõnul suures osas auditeerimisele ja info avalikustamisele. "Kui äriühingute majandusregulatiivset poolt vähendatakse, läheb ka maksuametil ja pankadel keerulisemaks," lisas maksunõustaja.
Eesti ei toeta Euroopa Komisjoni ettepanekut leevendada nõudeid väike- ja mikroettevõtete majandusaruannete esitamisele. Ettevõtjale tooks muudatus kaasa loobumise kahest põhiaruandest – rahavoogude aruandest ja omakapitali muutuste aruandest – ning umbes pooltest lisadest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!