Sirje Rank • 14. oktoober 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Saksa sotsid nõuavad miinimumpalga kehtestamist

Kolm nädalat tagasi ülekaaluka valimisvõidu saanud Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga koalitsioonikõnelusi pidavad sotsid (SPD) nõuavad järjest tungivamalt üleriigilise miinimumpalga sisseviimist 8,5 euro tasemel tunnist.

"Selge on see, et SPDga valitsust ei tule, kui ei kehtestata üleriigilist kohustuslikku miinimumpalka," ütles SPD peasekretär Andrea Nahles nädalavahetusel väljaandele Bild am Sonntag. "Meie liikmed vähemaga ei lepi."

Täna toimub Berliinis SPD ja Merkeli CDU/CSU järjekordne kõnelustevoor võimaliku valitsuskoalitsiooni moodustamise üle. Läinud nädalal andis SPD juht Sigmar Gabriel küll märku, et maksude tõstmise osas on SPD valmis kompromissile minema, miinimumpalga osas on nüüd aga sisuliselt ultimaatum esitatud.

Angela Merkel eelistab miinimumpalga kehtestamist majandusharude kaupa, mis tagaks majanduses suurema paindlikkuse, ja ei ole samuti valmis järele andma, vahendas agentuur Bloomberg.

Nahles ütles, et tänased kõnelused võivad olla otsustav moment. Merkel ei peaks tema sõnul automaatselt eeldama, et kahele voorule järgneb ka kolmas voor võimaliku valitsuskoalitsiooni arutamiseks.

Leipziger Volkzeitung kirjutas, et CDU/CSU valmistab ette pakkumist SPD-le, kus on sees ka miinimumpalk. Vastu oodatakse SPD-lt kindlat ei-d euroala ühistele võlakirjadele.

SPD koguneb 20. oktoobril, et otsustada, kas koalitsioonikõnelusi jätkata. Angela Merkel ütles läinud nädalal, et tahab valitsuskoalitsiooni moodustamise osas selgust 22. oktoobriks, mil esimest korda koguneb istungule Bundestagoi uus koosseis.

Saksamaa rohelised väljendasid läinud nädalal toimunud kõneluste järel pigem skepsist väljavaadete üle Merkeli konservatiividega valitsusse minna.

Läinud kuul toimunud valimistel jäi Angela Merkeli CDU/CSU-l absoluutsest enamusest parlamendis puudu vaid viis kohta.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt