Indrek Kald • 22. aprill 2013
Jaga lugu:

Tartu: oleme kevadiseks suurveeks valmis

Tartu linn koos koostööpartneritega on Emajõe veetaseme jätkuvaks tõusuks valmis ja hoiab ohukohtadel silma peal, teatas linnavalitsus.

Täna hommikul kogunes Tartu kriisikomisjon, et arutada linna valmisolekut kevadiseks suurveeks. Toetudes EMHI prognoosile hindas komisjon Emajõe veetaseme maksimaalseks tõusuks 280 sentimeetrit üle mõõdulati nulli. Nädalavahetusel ületas jõgi kokkuleppelise Tartule ohtliku veetaseme piiri 239 sentimeetrit.

Linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haagi sõnul on veetaseme tõus aeglustunud, kuid kriitilisematel kohtadel Supilinnas, Vana-Ihastes ja Ülejõel Liiva tänava piirkonnas hoitakse silma peal.

Haagi sõnul on linnal olemas liiva ja kottide varud, mida võib veetaseme edasise tõusu korral vaja minna Tähtvere spordipargi juures oleva kraavi sulgemiseks, kui veetase muutub nii kõrgeks, et hakkab jõest Supilinna poole tagasi liikuma. Kaitseliit on valmis liivakottide paigaldamise puhul abi osutama.

Supilinna kraavile ja tiigile ehitati ülemöödunud aastal lüüsid, mistõttu ei pea sinna enam veevoolu tõkestamiseks liivakotte vedama. Priitahlikud pritsimehed vabastasid selle eelmisel nädalal jääst ja nüüd on lüüsid Haagi sõnul igati töökorras.

Tartu Veevärk sulges Liiva tänaval oleva sadevee väljavoolu ja linn alustas täna ka vee pumpamist Liiva tänava jõeäärsest sadeveekaevust.

Haagi hinnangul ei tohiks Ihaste tee tänavu vee alla jääda.

Kriisikomisjon otsustas ka pöörduda Tartu maavanema poole kiiruse piiramiseks Emajõel, kuna paadiliiklusest tekkivad lained lõhuvad Emajõe kaldaid.

Tartu kodulehel saab kontrollida oma kodu kõrgust merepinnast, jälgida Emajõe veetaseme seisu ning muid soovitusi suurvee puhuks.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum