Indrek Kald • 24. juuli 2013
Jaga lugu:

Tööstuspark loob Võrus100 töökohta

 Regionaalminister Siim Valmar Kiisler ja Võru linnapea ning maavanem avasid tehnopargi Võrukivi, kus tulevikus peaks tööd saama sadakond inimest.

Tehnoparki arendava Selista OÜ juhataja Indrek Klampe kinnitusel alustab ettevõte peatselt esimese tootmishoone rajamist. Eelkokkulepped on sõlmitud kahe ettevõttega, mis oma tootmise planeerivad Võrukivisse üle kolida.

Jüri Kaveri sõnul on investorite huvi Võru linna vastu viimasel ajal kasvanud ning tõenäoliselt on lähitulevikus põhjust rääkida mitmest ettevõttest, mis on oma tegevuse Võrru kolinud või kavatseb seda lähemal ajal teha.

Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maantee servas paiknev ja ligi kümnel hektaril laiuv tööstuspark on varustatud juurdepääsuteedega, rajatud on sademeveesüsteem, loodud võimalus liitumiseks ühisveevärgi, sooja- ja elektrivõrguga. Taristu valmimise järel on tööstusala arendaval ettevõttel võimalik jätkata tootmishoonete rajamise ning pargile investorite otsimisega.

Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul on Võru linnast kujunenud oluline piirkondlik majanduskeskus. "Pendelrände uuring näitas, et Võrumaa inimesed käivad valdavalt tööl kodumaakonnas, maakonna keskuses," ütles Kiisler.

Minister avaldas tunnustust, et Võru pole jäänud oma suhteliselt head positsiooni nautima, vaid investeerib tulevikku, loob tingimusi uute töökohtade tekkeks, mille tõestuseks on ka avatud Võrukivi tehnopark.

"Riik on meie suhtes langetanud olemuslikult parempoolse otsuse, andes õnge, mitte ulatades kala," märkis avamisel linnapea Jüri Kaver.

Võrukivi tööstuspiirkonna taristu ehitamine läks maksma 546 074 eurot, millest EASi toetus moodustas 464 163 eurot ja Võru linna panus 81 911 eurot. Peale selle on arendaja Selista Ehitus OÜ projekti seni panustanud 464 433 eurot ning Keskkonnainvesteeringute Keskus 86 000 eurot.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum