Swed tunnistas kommunikatsiooniviga

Piret Reiljan 21. jaanuar 2014, 17:24

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask nentis, et panga pressiteates investeerimishoiuse riskide kohta toodud andmetes esines puudujääke.

Eelmisel nädalal teatas Swedbank oma investeerimishoiuseid promovas pressiteates muu hulgas, et investeerimishoius on sisuliselt arvelduskonto riskivaba alternatiiv. Seepeale saatis finantsinspektsioon esmaspäeval välja teate, kus rõhutas, et investeerimishoius siiski ei ole riskivaba. Swedbank tunnistab nüüd puudujääke oma kommunikatsioonis.

„Swedbank peab investeerimisteenuste ja -toodetega seoses teabe avaldamisel oluliseks informatsiooni tasakaalustatud esitamist," ütles Siilivask täna selgituseks. Ta selgitas, et investeerimishoiuste tulemusi kommenteerides rääkis pank investeerimisega kaasnevatest riskidest kahetsusväärselt sellisel kujul, mis võis põhjustada nende kajastamata jätmise meedias.

"Investeerimisega on alati seotud riskid, millest annavad põhjaliku ülevaate konkreetse teenuse ja tootega seotud materjalid. Swedbank möönab, et andmete esitamisel esines puudujääke,“ kommenteeris Siilivask juhtumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2014, 17:25
Otsi:

Ava täpsem otsing