Must reede arenevate turgude valuutadele

Rainer Saad 24. jaanuar 2014, 16:20

Täna on erakordselt nukker päev arenevate turgude valuutadele, kuna nii riikide enda poliitilised mured, aeglane majanduskasv kui ka USA rahapoliitika ebaselge väljavaade langetas valuutakursse terves maailmas.

Türgi liir langes dollari vastu uue rekordmadala tasemeni ning Argentina peeso kukkus dollari vastu 14 protsenti. Argentina valitsus otsustas peeso devalveerida, kuna riigi valuutavarud kukkusid 7 aasta madalaimale tasemele.

India ruupia langes dollari vastu kahe kuu madalaimale tasemele, kuna India keskpank sekkus valuutaturule, teatas Reuters.

Türgi liiri vastu tugevnes dollar 2,33 protsenti ning Lõuna-Aafrika rand ja Indoneesia ruupia langesid mõlemad dollari vastu kahe nädala madalaimale tasemele. Austraalia dollar kukkus USA dollari vastu 3,5 aasta põhja.

Standard Banki arenevate turgude üksuse juht Tim Ash ütles CNBC-le, et languse põhjuseks on arenevate turgude fundamentaalnäitajad. „Nii paljudel arenevatel turgudel on ebakindlad fundamentaalnäitajad. Näiteks Türgi, Brasiilia, Argentina ja Egiptus – kõigil on probleeme.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 16:20
Otsi:

Ava täpsem otsing