Ave Lepik • 3. veebruar 2014 kell 10:50

Palanderid tõmbavad Soome turiste Ida-Virumaale

Kui eelnevaid turismiaastaid iseloomustab Vene puhkajate hüppeline kasv, siis eelmise aasta märksõna on põhjanaabrid. Selle taga on nii Soome mäesuusakuulsuse Ontikal avatud hotell kui maakonna aktiivne turundus.

2013. aasta jaanuarist novembrini tegid soomlased Ida-Viru majutusasutustes 21 544 ööbimist. Aasta varem läks neid põhjanaabrite arvele 15 597, kirjutas Põhjarannik.

“Ida-Virus majutatud Soome turistide arv kasvas 11 kuuga 18 protsenti ja ööbimiste arv 38 protsenti. Seega on soomlaste Ida-Virus viibimise kestus üsna korralikult kasvanud: 2,05 öölt 2,4 ööni,” ütles väljaandele EASi turismiuuringute koordinaator Piret Kallas.

Maakonna suurima hotelli Toila spaa müügijuht ja Ida-Viru turismiklastri Soome turu juht Kärt Purga tõdes, et soomlaste hulga suurenemisest võitsid ilmselt väiksemad majutusasutused.

Optimismi Soome külastajate puhul jagas Põhjarannikuga Ontika B&B tüüpi külalistemaja perenaine Riina-Maija Palander, kes koos abikaasa, Soome edukaima meesmäesuusataja Kalle Palanderiga kohandas majutusasutuseks Ontika mõisa saja-aastase teenijatemaja ning avas selle mullu maikuus puhkajatele.

Tema sõnul peatus nende juures augusti lõpuni mitu tuhat soomlast, kusjuures mingit eraldi turundust üle lahe selleks ei tehtud. “Kõik on sellest, et oleme Soomes nii tuntud inimesed ja meist kirjutati nii palju,” viitas Palander kevadisele Soome ajakirjanike pressireisile, mille korraldas Ida-Viru turismiklaster.

Talveperioodil on soomlased asendunud teiste lähinaabrite Venemaa ja Läti, aga ka Saksamaa, Suurbritannia, Hispaania ja Itaalia turistidega.

Hetkel kuum