Eksminister suhtub süüdistusse rahulikult

Ken Rohelaan 05. veebruar 2014, 11:24

 Endine rahandusminister Mart Opmann vaatab väga rahulikult talle esitatud süüdistust seoses Premium Motors Grupi pankrotistumisega ning jääb ootama lähikuudel toimuvat.

„Kas see laieneb või mitte, selgub kunagi tulevikus,“ ütles Opmann Äripäevale. „Pigem on küsimus selles, et osa asju on aegunud ja prokuratuur ei taha vist enda peale vastutust võtta.“

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab kunagist rahandusministrit Mart Opmanni usalduse kuritarvitamises ja ettevõtte maksejõuetuse põhjustamises, vahendas ERR.

Üle nelja aasta tagasi Premium Motors Grupi pankroti põhjusena näeb Opmann üleilmset finantskriisi, mis sai alguse Lehman Brothersi pankrotistumisega, kus endine majandusminister nägi suurimat mõju kinnisvara- ja autosektorile.

„Kui kallite autode müüjatel polnud alguses mingeid probleeme märgata, siis aasta hiljem hakkasid need ka seal tekkima. Samal ajal käis autokaubamaja büroohoone ehitus täie hooga, pank tahtis laenu anda. Ei olnud küsimustki, et protsess jääks pidama. Ühel hetkel jooksis samm-sammult kinni – ladu oli autosid täis, aga müük ei edenenud,“ selgitas Opmann Äripäevale.

Premium Motors Grupp AS oli luksusautode edasimüüja, keskendudes peamiselt USAs toodetud mudelitele nagu Hummer, Lincoln, Cadillac, Pontiac ja GMC. Ettevõtte teenis viimati 2008. aastal 4,56 miljoni eurose käibe juures 71 000 eurot kasumit. Firmas töötas sel ajal viis inimest.

Mart Opmann oli Premium Motors Grupi juhatuse esimees ning täitis rahandusministri ülesandeid aastatel 1995-1999.

Lisaks Opmannile astub kohtu ette Jürgen Vester, keda süüdistatakse usalduse kuritarvitamises, ettevõtte maksejõuetuse põhjustamises ning omastamises ja raamatupidamise kohustuse rikkumises.

Süüdistuse järgi põhjustas praeguseks pankrotistunud Premium Motors Grupp nõukogu liige Jürgen Vester oma tegevusega aastail 2007-2010 ettevõttele kokku 2,855 miljonit eurot kahju ning sellest 1,628 miljonit kahju tekitas ta koos ettevõtte juhatuse liikme Mart Opmanniga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2014, 07:19

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing