Juht, võta oma pea liiva alt välja

07. veebruar 2014, 00:00

Vaimselt tugevate inimeste tunnuseks on arvestamine teiste arvamusega ja valmisolek muudatusteks, mis käib käsikäes oma tegevuse mõtestamisega.

Rahulolu-uuringud on juhtidele võimas tööriist, et arendada personali ja saada tõest tagasisidet ettevõtte sisekliima kohta. Need annavad juhile selge arusaama, millega ollakse organisatsioonis rahul ja kus on n-ö täitmist vajavad augud. Kogutud info lubab kasutada ressursse mõistlikumalt ja kasvatada ettevõtte üldist edu.

Kahjuks on juhte, kes peidavad tagasi­side eest piltlikult öeldes pea liiva alla ja üritavad probleemidest mööda vaadata. Mõnes küsimuses võib nõnda­moodi pead aastaid liivas hoida. Muidugi on mugav lasta oma ettevõtte probleemidest ette kanda mõnel konsultandil – tema juba oskab ebameeldivaid fakte libeda jutu saatel esitada.

Töötajad ise teavad. Tihti teavad just organisatsioonis töötavad inimesed ise, mis on parimad lahendused ja kuidas tööd otstarbekamalt korraldada. Me näeme asju igaüks oma nurga alt, koostöö on meie tugevus. Ettevõtluses ei saa töötajate ettepanekuid unustada. Igasugu rahuloluküsimustike juures on aga oht, et kriitikat lendab ka juhtide pihta. On siis osa juhte tõesti nii madala valulävega?

Töötajate rahulolu-uuringud võimaldavad esile tuua ette­panekuid äri paremaks korraldamiseks ja aitavad teha kaugeleulatavaid juhtimis­otsuseid. Mõistlik oleks töötajaid sellisel viisil juhtimisse kaasata vähemalt kord aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2014, 19:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing