Puhkepäev. Aferistid juurivad koos FBIga korruptsiooni välja

07. veebruar 2014, 00:00

“Ameerika afääri” keskmes on 1970ndatel lokkav korruptsioon Ameerikas, millele FBI üritab lõppu teha vahele võetud aferistide abiga.

Teadagi  on FBI teinud alati koostööd allilmaga, et tabada kaabakaid ja päästa maailma korruptsioonist. Ent pea igakord, kui sellest film tehakse, on süþee üsna ühtmoodi üles ehitatud.

Selle all pean silmas eelkõige filmi poliitilistel ja armusuhetel baseeruvaid intriige ning puäntlikku lõppu, milles peaaegu eranditult tõmbavad kaabakad agentidel naha üle kõrvade. See tähendab ühtlasi, et puänt jääb tegelikkuses muidugi ka ära. Nõnda ka  “Ameerika afääri” puhul.

Kogu filmi kulgemine on esimesest kaadrist peale ette ennustatav – keda milline lõpp ees ootab ja kes kellega armuasju ajab.

Sellest hoolimata on võimalik väljakujunenud süþeemustrit jälgides (sarnaselt muinasjuttudega) teha ikkagi nauditav filmi. Oluline on, et stsenaarium oleks hea ja näitlejaid põnev esinemas vaadata.

Sedapuhku on tarvis kiita Christian Bale’i, kes ekstsentrilist ent kavalat pätti mängides on filmi närvekõditav magnet. Kahjuks palju kiidetud Bradley Cooperi jääb oma rollis mugavusstooni ega üllata.

Amy Adams on kena oma emotsionaalsuses, ent üsnagi tavaline. See-eest labiilset koduperenaist kehastav Jennifer Lawrence on võrdne partner Bale’iga.

“Ameerika afäär” on küll intrigeeriv ja heade rolliesitustega auhinnatud näitlejate poolt, ent liialt tuttavlik ega paku uusi üllatavaid momente, mistõttu umbes filmi keskpaigas hakkab tähelepanu hajuma.

Õnneks muutub lõpupoole küll lugu taas paeluvamaks, ent valmistab oma tüüpilise lõpuga siiski pettumuse. Kokkuvõttes jääb puudu sisukusest ja kuna kuulujutud räägivad, et see on paljuski väljamõeldud süþeel põhinev film, siis ilmselt on vähene eeltöö selle põhjuseks.

 

Hinnang

  • “Ameerika afäär”

Hinnang: 6

Reþissöör: David O. Russell
Osades: Bradley Cooper, Robert De Niro, Christian Bale, Amy Adams jt
Kinodes alates: 31.01

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. February 2014, 16:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing