USA börsidel tapeti mullu edukalt karusid

Romet Kreek 10. veebruar 2014, 12:18

Goldman Sachsi nimeline pank on pannud kokku indeksi, mis näitab, kuidas on läinud enim lühikeseks müüdud aktsiatel, vahendab Bloomberg.

Lühikeseks müük tähendab aktsiate müüki, mis müüjale ei kuulu, eesmärgiga neid hiljem langedes madalama hinnaga tagasi osta. Sisuliselt on see nagu laenatud aktsiate müük. Langusele panustajaid kutsutakse börsižargoonis karudeks.

Karutapamasin töötas mullu laitmatult. Enim lühikeseks müüdud aktsiate, kuhu kuulusid ettevõtted alates Tesla Motorsist kuni Zillowsini, indeks tõusis mullu 47%. See tähendab, et langusele panustajad kaotasid raha.

Miljardäri Elon Muski elektrisõidukite firma Tesla Motosis oli lühikesi positsioone ehk langusele panuseid oli 2013. aasta alguses 33% vabades kätes olevatest aktsiatest. Aktsia tõusis tänavu 7. veebruariks 451%, mis vähendas hinnalangusele panustajate huvi 18% aktsiatest.

Kinnisvarahindade veebilehe kompanii Zillows, mille aktsia tõusis eelmise aasta algusest 209%, lühikeseks müüdud aktsiate arv kahanes 34 protsendilt 24 protsendile vabalt kaubeldavatest aktsiatest.

ISI Groupi andetel on riskifondid kärpinud lühikesi positsioone.

"Isegi inimesed, kes soovivad minna kogu turunägemuses lühikeseks, tunnevad end veidi murelikumalt," ütles U.S. Trust Bank of America privaatpanganduse üksuse peastrateeg Joseph Quinlan. "Sa ikka nagu ei lähe panustama tänavu 3% kasvava majanduse vastu. Kui me näeme kasvavat lühikest huvi, panustatakse suurelt, et asjad lähevad enne hullemaks, kui paremaks."

"Ausalt öelda mitte keegi ei panusta suurelt turu langusele, kuid ma ei tea, kui hea see on ettevaatava indikaatorina," ütles Commonwealth Financial Networki investeerimisjuht Brad McMillan. "Kui kõik ootavad, et midagi juhtub, siis juhtub midagi muud."

Birinyi Associatesi rahajuht Laszlo Birinyi ütles, et investorid peaksid muutma oma strateegiaid, et olla 2014. aastal edukad.

"Tänavune turg ei saa olema nagu mullune, mis oli väga jätkusuutliku liikumisega ilma suurema volatiilsuseta turg," ütles ta. "Näeme võimsat aktsiaturu volatiilsust. See on turg, kus sa pead olema valmis ja tahtma kaubelda."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. February 2014, 12:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing