Puhkepäev. Kummardus õpetajale

14. veebruar 2014, 00:00

Hiljuti oma parodeerimistalendi avalikkuse ette toonud Koit Toome laulab sel reedel Jaak Vanemuises Joala laule.

Erinevalt saatest “Su nägu kõlab tuttavalt”, mille möödunud hooaja võidu Toome taskusse pistis, ei kavatse ta Joalat parodeerida, vaid jääb laval ikka iseendaks.

Jaak Joala oli Koit Toome lauluõpetaja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis, kus Toome õppis ühtlasi pop-džäss-klaverit. Toome hinnangul oli Joala väga inspireeriv õpetaja, kellega sai vahel isegi hommikuni muusikat kuulata ja juttu ajada.

Repertuaaris lood 1970ndatest. Jaak Joala lauludega esines Koit Toome Eesti eri paigus juba aastal 2008. Sõbrapäeva kontserdi korraldajad lubavad, et seekordne kontsert pakub avastamisrõõmu ka neile, kes on Toomet Joala lugusid laulmas juba kuulnud.

Kontserdi ettevalmistamine on Toome hinnangul olnud pikk ja põhjalik: Joala laiast repertuaarist, mis võimaldaks teha ka kolmetunnise kontserdi, valis ta välja huvitavad ja ägedad lood, millest paljusid pole tükk aega mängitud. Kavas on unustatud muusikat 1970ndate algusest ning lugusid Radari aegadest.

Laulja sõnutsi tutvustab kokkupandud kava laule, mida ilmselt ei osata Joalaga väga seostad,  samas pakub aga äratundmisrõõmu vanemale publikule.

Osa esitatavast muusikast kõlab ka plaadil “Sügav kummardus õpetajale. Jaak Joala lauldud laule”, kuhu Toome 2009. aastal jäädvustas oma esituses lausa 19 Joala repertuaari kuulunud laulu.

Laval tavapärasest suurem kollektiiv. Saatemuusikuteks on kontserdil Koit Toome bändi laiendatud koosseis ehk Jorma Puusaag kitarril, Silver Haugas basskitarril ja Mikk Simson trummidel. Klahvpille mängib Aare Põder, kes omal ajal musitseeris ansamblis Radar, mille asutas Jaak Joala aastal 1975. Külalissolistina astub lavale Kaire Vilgats, kellega Koit Toome laulab ka duetti. Samuti on kaastegev legendaarne taustalaulja Dagmar Oja.

Tegu on ühekordse ettevõtmisega – kava kõlab ainult sel sõbrapäeval. Toome sõnul on muusikute jaoks olnud see projekt kihvt ja huvitav ning loodetavasti kogevad midagi sarnast ka kontserdikuulajad.

 

Estraad

  • Jaak Joala parimad laulud Koit Toome esituses

14.02 kl 19 Vanemuise Kontserdimaja
Pilet: 15 eurot
www.piletilevi.ee

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. February 2014, 15:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing