HP müüginumbrid kukuvad taas

Raido Neemre 20. veebruar 2014, 22:34

Tõenäoliselt teatab HP peagi järjekordsest kvartalikasumi kukkumisest, kuna tehnoloogiahiid kannatab ettevõtete väikese IT alase nõuduse ja kahaneva personaalarvuti turu käes.

HP esimese fiskaalkvartali raport võib saada kriitiliseks punktiks ettevõtte tegevjuhile Meg Whitmanile, kellelt oodatakse firma taas tõusuteele pööramist.

FactSet poolt küsitletud analüütikud ennustasid, et HP kasum saab olema 85 senti aktsia pealt ning kogutulu 27,2 miljardit dollarit. Aasta tagasi oli ettevõtte tulu 82 senti aktsia pealt ehk 28,36 miljardit dollarit.

Investorite optimism HP suhtes on viimasel ajal suurenenud, eriti peale Palo Alto oodatust suuremast kasumist teatamist. Ettevõtte aktsia on aastaga kasvanud 5% ning viimase kolme kuu jooksul 18%.

Kasvu põhjuseks võib olla optimism, et Whitmani strateegia hakkab ennast ära tasuma; märgid näitavad ka personaalarvuti turu stabiliseerumist ja ettevõtte äri tagasihoidlikku kasvu eelmises kvartalis.

Mõned analüütikud on siiski ettevaatlikud.

ISI Group analüütik Brian Marshall sõnas, et Whitman on ettevõtte edendamisel teinud kiiduväärt tööd, kuid selle aasta ootused on palju kõrgemad.

Väljakutsed, millega HP silmitsi seisab, on tõsised ning hõlmavad näiteks nõrgenenud personaalarvuti turgu ning agressiivsemat konkurentsi erinevates ettevõtte segmentides.

“HP investorid võivad aga kannatamatuks muutuda,” sõnas Brian White, kes töötab Cantor Fitzgeraldi heaks.

“Me usume, et investorid hakkavad üha enam nõudma veenvaid tõendeid, et HP kasvul on pikaajalised, tugevad alused, mis võimaldab ettevõttel minna kaasa järgmise IT alaste kulutuste kasvulainega,” sõnas ta.

White usub, et HP täidab Wall Streeti kasumiootused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2014, 22:34
Otsi:

Ava täpsem otsing