Kreeka pangajuht: Kreeka pangad saavad Euroopa parimaiks

Raido Neemre 10. märts 2014, 21:14

Ühe Kreeka suurima panga tegevjuht ütles CNBCle, et riik on kõige raskemast “mure ja paanika” staadiumist välja tulnud ning et Kreeka pangad saavad peagi olema kõige paremini kapitaliseeritud pangad Euroopas.

Piraeus panga tegevjuht Anthimos Thomopoulos võttis sõna, kuna Piraeusest sai esimene pank Kreekas, mis teenis uut kapitali avalikul turul alates eurotsooni kriisist.

“Kreeka pangad on stabiilsemad. Ma arvan, et mõned Kreeka pangad saavad parimalt kapitaliseeritud pankadeks Euroopas,” sõnas ta, lisades juurde, et “kõige hullem on juba möödas.”

Thomopoulos sõnas, et investorite huvi Kreeka väärtpaberite vastu on suur. “Kuus kuud tagasi rääkisime veel lootustest, et riik võiks hakata taas tõusma, täna räägime me aga faktidest,” sõnas ta.

“Ma näen palju positiivset ja olen veendunud, et pankade initsiatiivi suurendada omakapitali, toetatakse suuresti; samuti võlakirjade emissiooni, mis peaks juhtuma järgnevatel nädalatel.”

Thomopoulose sõnul näitavad märgid ka laenude kasvu. Väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, eriti need, mis tegelevad ekspordiga, pöörduvad taas pankade poole laenu saamiseks.

“Loomulikult oleme me väga valivad, kuid me toetame neid,” sõnas Thomopoulos laenude kohta.”

Thomopoulos kiitis Antonis Samarasase juhtimise all olevat Kreeka koalitsioonivalitsust, sõnades, et koalitsioon on riiki juhtinud väga positiivselt ning täitnud kõik ootused.

Tema sõnul ei mõjuta sellel aastal toimuvad kohalikud ja Euroopa Parlamendi valimised poliitilist kliimat ning vihjas, et Euroopa Liidu vastased liikumised nagu Golden Dawn ei kujuta mingit ohtu.

“Minu arvates on üsna kindel, et Kreeka jääb Euroopa Liidu ja ühtlasi eurotsooni liikmeks”, lisas ta. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. March 2014, 21:14
Otsi:

Ava täpsem otsing