EASi juht kahtlustusest: mul pole tark arvamust avaldada

Kaisa Gabral 20. märts 2014, 12:18

EASi uue juhi Andres Rannamäe pea kohal lasub rahakantimise kahtlustus. Ta ise väidab, et see on alusetu, kuid ei öelda, mis või kes selle taga võiks olla.

Küsimustele vastab Andres Rannamäe:

Kas see kahtlustus vastab tõele?
Ei, see kahtlustus ei vasta tõele. Ma olen ka rahandusministeeriumile juba edastanud tõendusdokumendid selle kohta, kus on selgelt näha, et kunagine maksekorralduse lugu, mis jääb aastasse 2010, on tegelikult e-mailid, mis saavad alguse Venemaalt, töö teostaja aadressilt, kus on kaasas nende allkirjastatud palve suunata raha kolmandale isikule.

Kuna tegu on Vene firmaga, mis palub suunata raha Euroopasse, siis ma ei oska kommenteerida seda, mis ajendid seal taga on. Kuid mina olen need dokumendid edastanud rahandusministeeriumile ja mina kirja algatamisega või kirja võltsimisega ei ole seotud. See uudis elab siin nüüd juba oma elu. Ilmselt tuleb vaadata, kust pool see uudis tekkinud on.

Kust või miks selline uudis siis tekkinud on? Kes seal taga on?
Vot ma ei tea. Mul võib olla oma arvamus selles suhtes, kuid ma ei tea, kas seda on tark praegu välja öelda.

Rääkisin ennist ka EASi nõukogu liikme Enn Veskimäega ja tema vihjas, et tegemist on teatd isikute laimukampaaniaga. Kuidas see võimalik on?
Ma jagan seda seisukohta. Eesti Ekspressi nupukeses oli mittekorrektne see osa... Et siis see on algatatud Vene advokaatide poolt ja nad on esimesena läinud vaidlusse Soome ülikooli vastu ja seal on minu teada see vaidlus tulemusteta lõppenud. Ehk nad pole suutnud oma skeemi tõendada.

On olemas nende advokaatide kirjad ja ka selle Soome ülikooli projektijuhi kirjalik kinnitus, mis samamoodi kinnitab, et nad näevad täpselt, kust on alguse saanud antud maksekorraldus. Ehk siis, ei ole nemad pannud seda kahtluse alla, ei suutnud meie panna omal ajal seda kahtluse alla, et see on mitte tõene… Kõik pooled näevad neid tõendusdokumente, kuid ometigi elab uudis oma elu!

Lisaks on see info nende asja algatanud advokaatide poolt saadetud ka OLAFisse, kes kahel korral pole seda menetlusse võtnud, sest ka nende jaoks pole seal kaasust olnud. Nad lihtsalt saatsid selle info rahandusministeeriumisse, kes siis… Ma ei tea, ma ei oska seisukohta võtta. Nad peavad ise nägema seda olukorda.

Aga ükski süüdistus pole mitte ühegi asjaga tõendatud, need dokumendid puuduvad, kokku on fabritseeritud mingi süüdistus, mida võib kokku panna ükskõik kes ja nüüd käib selle üle avalik melu. Minu seisukohast on see alusetu ja ma kindlasti lähen oma õigusliku kaitsmiseni välja.

Õigusliku kaitsmiseni, mida see tähendab? Kohtusse?
Ka advokaadid ja vahepeal pöördun ka õiguskaitseorganite poole. Tegu on täielikult alusetu valesüüdistusega.

Teie olete tõendusmaterjali esitanud. Kas teie volitused EASi juhina on hetkel peatatud või on seda võimalust arutatud üldse?
Kindlasti nõukogu jaoks on see teema, kuid nõukogu otsusega mind valiti sellesse rolli, kuid hetkel on mul tööleping veel sõlmimata. Võib-olla need volitused juhatuse liikme lepingu näol pole veel jõustunud. Ma saan avalikust huvist aru, kuid ma enda poole ei näe siin muud, kui tõe jalule seadmist.

Teil on tööleping sõlmimata, kas keegi üritab siis kandidaadi osas veel midagi muuta?
Mis ma oskan spekuleerida, see näib hetkel nii jah.

Kuidas see EASi mainele mõjub?
Kasuks ei tule. Õiguskaitseorganid ja uurmisorganid võiksid kiirelt seisukoha võtta, kas selles asjas on alget uurimiseks ja mina olen valmis sellele kaasa aitama. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2014, 12:18

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing