USA hooaktsiate tõusuhoog raugenud

Romet Kreek 28. märts 2014, 09:45

Investorid, kes eelmisel aastal on teeninud hooaktsiate (momentum stocks) ostmisega, on nüüd õppimas õppetundi hooinvesteerimise riskide kohta, kirjutab Reuters.

Credit Suisse'i kokku pandud 24 hooaktsiat on seni märtsis kaotanud 63 miljardit dollarit turuväärtust. Nende ettevõtete turuväärtus on kukkunud märtsis ligi 19%. Nendest ühe, videoteenuste firma Netflixi aktsia on viimasest 17 kauplemispäevast langenud 15 päeval. Online-teenuste firma Priceline aktsiale on olnud see kuu kahe aasta halvim. Twitteri aktsia on vajunud läbi novembrikuisest esimese börsipäeva hinnast.

Investorid hoiatavad, et müügilaine võib jätkuda.

Üheks nendest on mobiiltelefonimängu Candy Crush tootja King Digital Entertainmenti aktsia, mis kukkus kolmapäeval oma esimesel börsipäeval 15% ja langus sai lisa 2,7% kaotusega ka neljapäeval.

Kuigi see on hoiatuseks karjale, kes sõitsid varem kaasa tõusvate aktsiatega kõrge väärtustasemega aktsiates, teenivad nüüd nende pealt aktsiate lühikeseks müüjad, kes on valmis panustama ülehinnatud aktsiate langusele. Ka investorid, kes otsivad soodsa hinnaga väärtust mittepopulaarsetest aktsiatest, võib see luua ostuvõimaluse.

Selline areng viitab, et investeerimismaailm  võib olla pöördumas normaalsemate aegade suunas, kus hinnatakse erinevate sektorite riske, kui Föderaalreservi võlakirjade kokkuostuprogramm väheneb ja ringi liigub vähem raha.

"Hooaktsiate nõrkus avaldab mõju laiemale aktsiaturule," ütles Fusion Analyticsi asepresident Joshua Brown. "Parim viis hinnata üldist riskijanu on vaadata hoosektoreid."

"Tavaliselt ma muretseks seda nähes," ütles Wellington Shieldsi analüütik Frank Gretz. "Teised ettevõtted asuvad turu liidrirolli. Sellest piisab, et hoida elus pulliturgu, isegi, kui senised liidrid langevad."

USA S&P 500 indeks on vaid mõne protsendi kaugusel rekordtasemest ja aktsiafondidesse on jätkunud raha sissevool. Investorid on liigutanud raha kommunaalmajanduse, finantssektori ja telekomiaktsiatesse.

Credit Suisse'i 24aktsialisest valimist vaid ühel ei sõltu vähemalt 55% hetkeväärtusest tulevastest kasvuväljavaadetest. Suured tulevikupanused on biotehnoloogia ja IT nimed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. March 2014, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing