Go Bus tahab dotatsioonide muutmist neli korda aastas

Indrek Kald 03. aprill 2014, 15:55

ASi Go Bus juhataja Enn Randmaa sõnul võiks bussidotatsioone muuta senise ühe korra asemel neli korda aastas.

"Näeme riigi poolsete dotatsioonide indekseerimist kord kvartalis, nagu see toimib näiteks Tartu linnatranspordi puhul. Täna, mil indekseerimine toimub kord aastas ning teenuse osutamisest saadav marginaal on õhuke, ei jäta see aastase perioodi peale jagatuna ettevõttele suurema palga maksmiseks piisavalt vabu vahendeid," ütles ta.

Go Busi juht saatis meediale kommentaari seoses täna toimunud bussijuhtide piketiga, millega nõuti palgatõusu ning juhiti tähelepanu sektoris valitsevatele probleemidele.

Randmaa sõnul toetab Go Bus initsiatiive, mis võimaldaksid tõsta bussijuhtide palka. Kuigi Go Busi teatel on nende bussijuhtide palgatase sektori keskmine, on bussijuhtide vastutus suur ning soov suurema palga saamiseks igati õigustatud. "Meiegi sooviks on maksta bussijuhtidele paremat töötasu," kinnitas Randmaa.

"Kahjuks keskendub tänane reisijateveo hangete läbiviimise praktika odavaima vedaja leidmisele. Go Bus bussihangetel alapakkumisi teinud ei ole. Selged sammud tellijate poolt alapakkumiste lõpetamiseks tuleksid kasuks kogu bussisektorile," lisas ta.

Go Busi juhi kinnitusel on ettevõte ametühingutega läbirääkimisteks ka edaspidi avatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing