Facebook lööb käed TransferWise’iga?

16. aprill 2014, 00:00

Financial Timesi andmeil valmistub Facebook turule tooma oma finantsteenust ja ajalehe väitel peavad nad selleks läbirääkimisi ­Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmanni asutatud TransferWise’iga.

Hinrikus ja Käärmann uudist ei kommenteerinud. Ettevõtte pressiesindaja Donata Hugginsi kinnitusel pole neil teema kohta palju öelda. “Sellegipoolest on põnev näha, et suured tehnoloogiafirmad huvituvad pangandusest,” märkis ta. “See sektor on ammu vajanud mõningast häirimist!”

Facebook taotleb teenuse jaoks tegevusluba Iirimaal ning otsus on väidetavalt vaid nädalate kaugusel, väidab allikatele tuginev FT. Teenus lubaks inimestel talletada oma raha Facebookis ning kasutada seda maksete tegemiseks või teistele saatmiseks.

Iiri keskpangalt oodatakse heakskiitu saada n-ö e-raha institutsiooniks. E-raha oleks kui nõue Facebooki vastu ning kehtiks Euroopas.

Facebookil kolm kandidaati. Financial Timesi allikate sõnul on Facebook arutanud võimaliku koostöö üle kolme Londonis paikneva idufirmaga: TransferWise, Moni Technologies ja Azimo. Viimase puhul pakkus Facebook väidetavalt 10 miljonit dollarit, et värvata nende üks kaasasutajatest äriteenuste arendusjuhiks.

TransferWise teenis möödunud kuul Financial Timesi ja tööstusettevõtte ArcelorMittal koostöös välja antava preemia julge äriajamise eest. Äripäev valis Hinrikuse ja Käärmanni möödunud aastal aasta ärimeesteks.

TransferWise teatas eile, et on alates ettevõtte asutamisest kolm aastat tagasi vahendanud miljardi Briti naela väärtuses klientide raha.

TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus ütles, et miljardi piiri ületamine süstib firma tegevusse oluliselt enesekindlust. “See näitab, et inimesed ei lepi enam pankade läbipaistmatute tasude ja viletsa teenusega ning võtavad omaks võimalusi, mida pakub tehnoloogia,” rääkis ta. “See on eriti põnev finantsteenuste puhul, kus on pikka aega olnud väga vähe muutusi.”

Tehingute maht kasvab. Pärast PayPali kaasasutaja Peter Thieli 6 miljoni dollarilist investeeringut mullu mais on TransferWise kasvu kaheksakordistanud. Aastaga on tehingud kasvanud 125 miljonilt naelalt ühele miljardile ja selle aja jooksul on kliendid säästnud 45 miljonit naela, mis muidu oleks kulunud pankade teenustasudeks, seisab ettevõtte pressiteates.

Eelmise aasta lõpul ütles Hinrikus, et kasumit TransferWise veel ei teeni, aga nii ongi plaanitud, sest jätkatakse investeerimist äri kasvu. Käibe suurusjärguna nimetas ta mõne miljoni euro.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. April 2014, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing