Puhkepäev. 25 aastat džässirütme

17. aprill 2014, 00:00

Veerandsaja toimumisaasta täitumist tähistav Eesti suurim džässipidu Jazzkaar pakub suuremate kontsertide kõrval ohtralt huvitavaid projekte linna­ruumis.

Omaette rubriigi Jazzkaare tänavusest kavast moodustavad tasuta Tallinna linnaruumi projektid, mida on kokku tervelt 80 – džässi mängitakse festivali vältel nii trammis, lennujaamas, sadamas, koolides, tänavatel kui ka väljakutel.

Ametlikke kontserte kontserdisaalides ja -paikades on juubelikavas kokku 55 – džässmuusika jõuab festivali raames kokku kaheteistkümnesse linna ja asulasse.

Uue algatusena toob tänavune Jazzkaar džässmuusika mereäärsetesse paikadesse. Uus on ka rattamatk, mis on mõeldud mereäärsete arhitektuuriväärtustega tutvumiseks ja millega kaasneb tasuta kontsert, samuti hommikujooga Merepaviljonis.

“Kõik peab tulema oma loomulikku rada pidi, muusika on meil alati uus ja kordumatu ja eriprojektid muudkui arenevad,” nentis Jazzkaare hing Anne Erm. Nõnda on Ülo Krigul spetsiaalselt Jazzkaare 25 a juubeli auks kirjutanud festivali avateose “Lend JK025”.

Uus kava on palutud ette valmistada ka Kristjan Randalul ning Vaiko Eplikul – kui nende eelmine ühiskava kandis nime “Kooskõla”, siis nüüd näeb ilmavalgust “Lahkhelid”. Spetsiaalselt tänavuse festivali huvides on kokku pandud ka galakontsert “Noor Eesti jazz”, kus esinevad Noore Jazzitalendi tiitli võitnud muusikud oma lemmikkoosseisude ja lugudega.

Eriti suurt tähelepanu pöörab Jazzkaar tänavu noortele. Sellele viitavad nii kaks kavas leiduvat lastekontserti kui ka noored, andekad ja erilised muusikud. Noorema põlvkonna tähtedest pakuvad  head muusikat lisaks “Noorele Eesti jazzile” Abrahams Café, Marius Neset, Nina Attal ning Susanna Sawoff. Mount Kimbie tuleb välja klubimuusikaga ning Portico pakub elektroonilise muusika elamust.

 

Fookuses

 • Jazzkaar 25

18.–27.04 Eesti eri paigus
www.jazzkaar.ee

 

Tasub teada

 • Anne Ermi soovitused huvitavate helide otsijaile

19. aprill kl 16 Merepaviljon
Noor Eesti Jazz – seitse artisti, kes on 2007–2013 võitnud noore džässitalendi auhinna. 

22. aprill kl 18 Merepaviljon
Trompetist Avishai Cohen (Iisrael) ja Andres Mustonen Jazz Quartet – unikaalse ja värske kõlaga kollektiiv.

23. aprill kl 18 Merepaviljon
Edmar Castaneda (Kolumbia) – ülipositiivne harfivirtuoos.

25. aprill kl 22 Merepaviljon 
Portico Quartet (UK) – kvartett, mis  kasutab muusika loomiseks elektroonikat ja hang-trummi .

25.aprill kl 19 Nokia Kontserdi­maja
Cassandra Wilson (USA) – 17 korda USA parimaks džässlauljaks valitud ja kaks Grammyt võitnud artist.

27.aprill kl 19 Nokia Kontserdi­maja
Pat Metheny Unity Group (USA) – tuntud oma pillivaldamistehnika ja kõlamustrite poolest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  16. April 2014, 16:46
  Otsi:

  Ava täpsem otsing