Mida oodata täna Twitterilt?

Fredy-Edwin Esse, California 29. aprill 2014, 19:55

Alles teist korda firma lühikese börsil oldud aja jooksul avalikustab mikroblogikeskkond Twitter täna enda esimese kvartali majandustulemused. MarketWatch võtab prognoosid ja ootused kokku.

Kasum: FactSeti küsitletud analüütikute ootuste kohaselt näitab Twitter kahjumit 3 senti aktsia kohta võrreldes mullu saadud kahjumiga 8 senti aktsia kohta.

Käive: San Francisco ettevõtte käive peaks mulluselt 114,3 miljonilt dollarilt tõusma sel aastal 241,46 miljoni dollarini, prognoosivad analüütikud.

Aktsia: Twitter teatas suurest käibetõusust oma esimeses aruandes veebruaris, kuid oodatust nõrgem kasutajate kasv ehmatas investorid minema. Aktsia on aasta algusest kukkunud 35% ning sel kuul on miinust juba 12%. Sellegi poolest on IPO hinnaga võrreldes aktsia ikka üle 50% plussis.

Võtmetegurid: Twitterilt oodatakse taas märke, et nende haare veebireklaamis tugevneb. Analüütikute jaoks on aga küsimus number üks, kas Twitter suudab endiselt ligi meelitada uusi kasutajaid.

Kindlasti tasub silma peal hoida aktiivsete kasutajate kasvul, mis saab suure osa tähelepanust nii tulemustes kui sellele järgneval konverentskõnel Wall Streeti analüütikute ja firma juhtkonna vahel.

"Konsensuse käibe ja kasumi prognoos tundub mõistlik ja me ootame, et Twitter lööks neid," kirjutas Topeka Capitali analüütik Victor Anthony kliendikirjas. "Investorid võtavad peatähelepanu alla igakuiste aktiivsete kasutajate kasvunumbri ja ajajoone vaatamiste arvu."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2014, 19:55
Otsi:

Ava täpsem otsing