Sony juhi töökoht sattus ohtu?

05. mai 2014, 00:00

Kuna Sony andis eelmisel nädalal juba kolmanda kasumihoiatuse viimase kuue kuu jooksul, võivad Sony juhi Kazuo Hirai päevad ühe analüütiku sõnul ettevõttes loetud olla.

“Sa ei saa seda kogu aeg teha ja loota, et investorid sind usaldavad,” ütles Enderle Groupi peaanalüütik Rob Enderle CNBC-le.

Neljapäeval teatas Jaapani elektroonikahiiglane Sony, et prognoosib 31. märtsil lõppenud majandusaasta puhaskahjumiks 130 miljardit jeeni (915 mln eurot), mis on 20 miljardit rohkem kui veebruaris antud kasumihoiatuses. Sony teatab oma majandusaasta tulemused mai lõpus.

Lisakulu tekkis personaalarvutite üksuse sulgemisest ning nõrgast blu-ray-plaatide ja DVDde nõudlusest. Enderle sõnul pole Sonyl selget sihti ning ettevõte ei keskendu piisavalt põhitegevustele. “On selgusetu, milleks Sony tahab saada. Nüüd räägivad nad juba kinnisvaraärist – see on hullumeelsus! See on Sony, olmeelektroonikafirma,” lisas ta.

Põhirõhk tuleks suunata konsooliüksusele PlayStation. Eelmisel kuul teatas Sony, et elektroonikatulude vähenemis korvamiseks võib ettevõte Jaapani kinnisvaraärisse siseneda. “Nad peaksid oma põhitegevusele keskenduma, mitte mööda erinevaid sektoreid ringi trampima. Praegu on ettevõte kriisis ja peab sellest välja saama, muidu läheb põhja,” ütles Enderle, kelle sõnul peaks Sony keskenduma eelkõige oma riistvaraärile, eriti mängukonsoolidele. “Ma alustaksin PlayStation 4st – tehku sellest oma tuum, kärpigu ülejäänud asju, millel ei lähe hästi, ja siis ehitagu ettevõte sellele tuumale põhinedes.”

Alates novembrist, kui PlayStation 4 turule toodi, on selle müük kasvanud. Märtsis teatas Sony, et konsooli müük on tõusnud juba 6 miljonini ning aprilli esimesel nädalal olid müüginumber suurenenud 7 miljonini.

Enderle sõnul vajab Sony juhti, kes on sellised rasked muutused juba mõnes teises olme­elektroonikaettevõttes ellu viinud. Sony praegune juht Kazuo Hirai võttis juhtimise üle 2012. aastal ning lubas taastada ettevõtte kasumlikkuse ja endise sära.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. May 2014, 18:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing